Başkan Ekinci Kentsel Dönüşüm İçin Bakan'dan Destek İstedi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, TBMM İdare Amiri- Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'la birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u ziyaret etti, 'Kentsel Dönüşüm Projeleri' konusunda desteğini istedi.

Başkan Ekinci Kentsel Dönüşüm İçin Bakan'dan Destek İstedi

Ekinci, görüşmeye ilişkin olarak sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Bakan Murat Kurum'a, TOKİ’nin Güneykent Projesi ve Kentsel Dönüşüm Eyyübiye Belediyesi'ne tahsis edilen Rezerv Alan ile ilgili hususları ilettiklerini bildirdi.

Başkan Ekinci, Kentsel Dönüşüm konusunda geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yapmıştı: 

''Bölge yapısına uygun projeler üreterek vatandaşların hem sosyal hem de fiziki anlamda yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş bir görünüme kavuşturmayı hedefliyoruz. On İkiler Mahallesinde 5 hektarlık alanda 263 hak sahibinin olduğu 304 bağımsız konut ve 44 fiili iş yeri ile bir caminin dönüşümünü kapsayan proje; 2+1 ve 3+1 olmak üzere 12 bloktan oluşacak 334 adet konut ve 77 adet iş yeri ile 2 adet ticari alanı kapsıyor. Projede ayrıca 12 derslikli okul alanı ve bir adet caminin yanı sıra, alanda yer alacak kapalı ve açık otopark ile 10 bin metre karelik yeşil alan çalışmasıyla bölgenin yeşil alan ihtiyacına da cevap vermiş olacaktır.  

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 04:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER