ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN MUTLAKA SPOR YAPALIM

Hafta sonu oynanan Şanlıurfa Büyükşehir Bld. Beşiktaş Tekerleki Sandalye Basketbol Süperlig müsabakası öncesi Gençlikspor ve Hizmetleri İl Müdürlüğünün emektarı gençlerin Ahmet Abisinin vefatı  nedniyle  saygı duruşu yapılması vefa öreneğinin göstergesiydi.

Müsabak öncesi  Şanlıurfa Büyükşehir Bld.antrenörü Serdar YILDIRIM ve Beşiktaş Jimnastik Klübü Bedensel Engelliler Spor Şubesi Genel Menajeri' Erdem GÖKSEL’in saygı duruşu yapılması  yönündeki çabalarına karşılık almaları ve spor sadece sahada değil emekçilerinde değerli olduğunu yansıtmaları alkışlanacak bir davranıştı.

    Beşiktaş Menejeri Erdem Göksel’e ayrı bir parantez açmak istiyorum.  yıllardır basketbol takımını ayakta tutmak için ve engellilerin sesi olmak için inanılmaz bir mücadele veriyor.bu mücadelesi ile çok sayıda Engelli kardeşimizi spora kazandırıp Milli Takım seviyesine yükseltmesi vermiş olduğu mücadelenin haklı gururunu yaşayıp her defasında dile getirmesi beni gururlandırmakla beraber engellileri kazanmak için her birey küçük bir mücadele verse Engelleri azaltırız diye düşünüyorum.

Gençlerin Ahmet abisi Ahmet BARŞ : eski kapalı spor salonunda sizi tebessümle karşılar,gergin anlarda yapıcı olur gennçleri kazanmak için öneriler sunar ve her defasında okuyun okuyun hayatınızı garanti alın sözcüklerini duyardık.

    Hayat seni bizden aldı ama sen unutulmadın ‘’AHMET ABİ ‘’ sen giderken ardında güzel şeyler bırakarak gittin tüm spor camiasının başı sağolsun.

   Maça gelecek olursak Ş.Urfa Büyükşehir Bld maça iyi başlamasına rağmen 2.çeyrekte Beşiktaş farkı 10 hanelere getirerek ilk yarıyı  temsilcimiz 37..50 geride kapattı.

3) çeyreğe de kötü başlayan temsilcimiz kötü oyununa hücumlarına boş dönmesinide ekleyerek 3. Çeyreği 46.74 geride kapattı son çeyrekte maçı rölantiye alan Beşiktaş temsilcimiz karşısında parkeden 61..95 galip ayrılarak ligin zirvesinde yer aldı.

Süperligin 3.haftasında Ordu deplasmanında Ordu Bşb ile karşılaşacak olan Ş.Urfa Bşb Engelli Basketbol takımına başarılar diliyorum.

Ligin çiçeği burnunda yeni temsilcisi Ceylanpınar Belediyesi Engelli Basketbol Takımı ligin ilk haftasında Ankara deplasmanında ev sahibi takım Güçlü Eller Engelli Basketbol Takımını 26-76'lık skorla mağlup ederek lige güzel bir başlangıç yapmış ligin ilk haftasında liderlik koltuğuna oturmuştu.

Süper Ligin  2. Haftasında kendi evinde İzmir Bşb Bld yi konuk eden Engelsiz Ceylanlar maça iyi başlamasına rağmen 1. Çeyrekte  16-18  geride kapadı 2.çeyreğe iyi başlayan Engelsiz Ceylanlar İzmir Bşb sinin sayılarına engel olamayarak ilk yarıya 3 sayı geride girerek devreyi 35 -38  geride bıraktı.

    3.çeyreğe hızlı başlayan İzmir ekibine karşılık veremeyen hücumlardan boş denen Engelsiz Ceylanlar çeyreği  51-63 geride kapanmasına engel olamadılar ve son çeyrekte ise farkı kapatmayı başaramayan Engelsiz Ceylanlar sahadan 64- 74 mağlup ayrılarak sezonun ilk mağlubiyetini alarak 3 puan ile 5.sırada kendilerine yer buldular.

   Maçın ardından Engelsiz Ceylanların antrenörü Metin İDOĞ ligde yeni takım olduklarını tecrübesizliklerine yenik düştüklerini ve önümüzdeki maçlarda parkede daha iyi bir Ceylanpınar göreceklerini ilçe halkının kendilerini verdikleri desteklerinin devam etmesini salonu tıklım tıklım doldurmaları kendilerinin itici güç olduklarını ifade ederek desteklerinin devam etmesini dile getirerek ligin sürpriz takımı olacaklarını ve ligin üst sıralarında yer bulmak istediklerini ifade etti.Ceylanpınar Belediyesi Engelli Basketbol takımına önümüzdeki hafta oynayacağı İstanbul deplasmanında Bağcılar Belediyesi karşısında başarılar diliyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 1 hafta Önce

sizin bu güzel yazı diziniz için tebrik ediyorum

basketbol sevdalisi
basketbol sevdalisi - 1 hafta Önce

yüreğine kalemine sağlık başarılar diliyorum

Basketbolcu
Basketbolcu - 1 hafta Önce

Çok güzel bir yazı olmuş

spor engel tanımaz
spor engel tanımaz - 7 gün Önce

engelli sporu izlemek orda olmak sporun sadece engelsizlerin olmadıgınu duyurmak her kesin işi degildir. sizlerin verdigi destek çok önemlidir. teşekkürler ibrahim özgeliş. urfanın spor anlamındadaki güzel temsilcimiz şanlıurfa büyükşehir spor kulübüne tesekkür ederiz. Serdar başkan urfada spor yaptıran adam gibi adamdır. beşiktaştaki imkanalrı ona versinler bakın urfaya neler kazandırıyor. ben sadece şanlıurfa büyükşehir belediyesine tesekkür etmeden gecemem Zeynel abidin beyazgül Emin özçınar Selami yıldız bey ekrem ayaz habip ipara tesekkür ederim

Basketbol sevdadir
Basketbol sevdadir - 7 gün Önce

Guzel yorumlariniz için Tesekkurler ibrahim Bey