Urfa'ya 100 Milyonluk Yatırım

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ya 100 Milyonluk yatırım sağlandı. Yatırımlar kapsamında Siverek ilçesine Su arıtma tesisi yatırımların başına geldi.

Urfa'ya 100 Milyonluk Yatırım

Umut DELİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ya 100 Milyonluk yatırım sağlandı. Yatırımlar kapsamında Siverek ilçesine Su arıtma tesisi yatırımların başına geldi.

 Bir otelde gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Ferruh Parmaksız, ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Hamdi Us, Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan ve yardımcıları, Belediye daire başkanları ve basın mensupları katıldı.

 Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve proje hakkında bilgi veren, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Ferruh Parmaksız, “Şanlıurfa denildiğinde insanlık tarihinin başlandığı Göbeklitepe, mukaddes kitaplarda adı geçen Peygamberler, Bereketli topraklar, zengin bir kültürel miras ve büyük bir geçmiş aklımıza gelir.  Şanlıurfa ayrı zamanda çok kültürlü yaşantısıyla, çeşitli din ve topluluğun bir araya geldiği renkli ahenk içerisinde yaşadığı örnek bir şehrimizdir. Bunun bir yansıması olarak evlerinden ve yurtlarından edinmiş, yüzbinlerce Suriyeli kardeşimiz şuanda Şanlıurfa’mızda misafir edilmektedirler. Bu vesileyle de Suriyeli kardeşlerimize zulümden kaçarak kucak açan, engin gönüllü kardeşlerimize Bakanlığımız adına teşekkürü bir borç bilirim. Bugün burada Avrupa Birliği üyelik sürecinde Avrupa birliği ile ortaklaşa yaptığımız ve Şanlıurfa gibi çok önemli şehrimizi 100 Milyonluk yatırım projesini gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Avrupalı dostlarımızla böylesine mühim bir projeyi Şanlıurfa’ya kazandırmak aramızdaki iş birliğinin en mühim göstergesidir. Avrupa Birliği yatırımlar dairemiz bugüne kadar toplam bütçe tutarı 2. 1 Milyar TL olan 43 çevre alt yapı inşaatını başlatmış olup, 11 tesisimiz vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir yaşamı için hizmete alınmıştır. Değerli Urfalılar bu 10 Bin bitmiş tesisinin arasında Siverek su arıtma tesisleri yer almaktadır. Bu yatırımında bedeli 120 Milyon Türk lirası olup Şanlıurfa’mıza kazandırdığımız ve bizim projeler arasında en önemli bitmiş projelerin biridir. Şanlıurfa’ya bu yatırım hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, Şanlıurfa’ya yapılan ve yapılacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği desteklerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Ferruh Parmaksız’a teşekkür ederek Şanlıurfa’ya hayırlı olsun” diyerek duygularını paylaştı.

 Program daha sonra mühendisler tarafından Şanlıurfa’ya yapılacak olan Su arıtma tesisinin proje tanıtımı katılımcılara anlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER