Urfa Ekonomisi canlanıyor

Bolluk ve bereketin hakim olduğu Cuma günü, havanında güzel olmasıyla çarşı ve Cuma namazına çıkan vatandaşlar bahardan kalma bir gün yaşadı, esnaflar ise aylardır geçen işsizliği bir nebze de olsa unuttu.

Urfa Ekonomisi canlanıyor
 Seçim atmosferi nedeniyle aylardır iş yapamaz hale gelen esnafların Cuma günü (dün) yüzü güldü. Bahardan kalma bir yaz gününü yaşayan vatandaşlar hem Cuma Namazını idrak ettiler hem de evlerine kışlık kuru gıda alarak güzel bir geçirdiler. İlk olarak HZ. Halil İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret eden vatandaşlar burada dua edip, ibadet ettiler. Kılınan Cuma namazının ardından çarşıda esnaftan alış veriş yapan vatandaşlar hem evlerinin ihtiyaçlarını aldılar hem de işsizlikten dert yanan esnafın yüzünü güldürdüler.

 İşlerin hafta sonu iyi olduğunu belirten esnaflar seçim nedeniyle neredeyse kepenk kapatma noktasına geldiklerini ifade ederek Urfa’da ekonominin yavaş yavaş canlandığını söylediler.

 Vatandaşlar ise havanın güzel olmasından dolayı hem Cuma namazına çıktıklarını hem de alış veriş ettiklerini ifade ederek güzel bir gün geçirdiklerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER