Urfa'da Taksiciler Belsana karşı ayaklandı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı BELSAN AŞ.'nin ticari taksi olayına el atması Urfa'da taksici esnafı tarafından tepki gördü. Bugün bir araya gelen yüzlerce taksici esnafı Belediyenin uygulamasından vaz geçmesi için çağrıda bulundular.

Umut DELİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı BELSAN AŞ.'nin ticari taksi olayına el atması Urfa'da taksici esnafı tarafından tepki gördü. Bugün bir araya gelen yüzlerce taksici esnafı Belediyenin uygulamasından vaz geçmesi için çağrıda bulundular.

 Şanlıurfa'da dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından BELSAN A.Ş. kurulmuş ve ilk olarak dolmuşçulara yönelik düzenleme getirilmek istenmişti. Yeni otobüslerin gelmesiyle sürekli olarak kavga ve olayların yaşandığı değişiklik son olarak 1 TL için kan dökülmesine ve cinayetle sonuçlanmıştı. Bunca olayın ardından şimdide Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş. tarafından taksi uygulaması söylemleri ve planı şimdiden taksicilerin tepkisine neden oldu.
Haliliye ilçesi eski 100. yıl parkı şimdiki semt pazarında bir araya gelen yüzlerce taksici BELSAN'a tepki için eylem yaparak yetkililere çağrıda bulundu. Belediyenin her istediklerini yaptıklarını hatta yeni araç alarak borçlandıklarını belirten taksici esnafı sitem etti.
 Taksi metrelerde bile indirime gittiklerini eğer BELSAN Taksinin uygulamaya girmesiyle kendilerinin mağdur olacağını ve kontak kapatacaklarını ifade ederek bu karardan vaz geçilmesi istendi
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 12:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 4 yıl Önce

Ya arkadaşım sen böyle konuşma yapiysun Şoförler odası başkanı senin için belediye ye gidiyor sen gidip diyosun Şoförler odası Başkanı söyledik başkan ilgilenmedi niye yalan soliyosn kardeşim ben biliyrm başkan bizim için ugrsyr ya bi daha iftara yapma yoksa belsan araçlarını getirir rezil oluruz bak

kkkk
kkkk - 4 yıl Önce

şoför odası başkanı adam gece gündüz demeden çalişiyor uğraşiyor .adam federasyon başkanına bile dilekçe verdi.gazetelere haber sayfalarına kadar dedi ki esnafımın hakkını kimseye yedirmem her zman esnfımın yanındayım dedi.Başkan benim yanında sayın bakanımız faruk çelik i aradı.Başkan her yerde hakkınızı savunuyor.kendini bilmez biri diyor başkan bizim işimize bakmıyor .yalan söylüyor .şimdi başkan elini çekse var ya belsan sizi bitirir urfa da .

mahe
mahe - 4 yıl Önce

Anlamadan dinlemeden konuşuyorlar.Başkan görevinin başında.

serkan
serkan - 3 yıl Önce

2012 model taksiye uygun araç var elimde dizel ilgilenen varsa 05425747838

SIRADAKİ HABER