“Terör olayları en çok esnafı etkiledi”

Türkiye’nin bazı illerinde yaşanan terör olaylarından dolayı en çok etkilenen esnafların olduğunu dile getiren Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birlik Başkanı M. Şefik Bakay, terör olayların son bulmasını isteyerek Müslüman aleminin Mevlid Kandilini kutladı.

 Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya heyet olarak giden Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği, burada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ve AK Partili diğer Milletvekilleri ile görüşerek Şanlıurfa Esnafının sorunlarının aktarıldığı görüşme gerçekleştirdi.

 Yapılan görüşmeler sonrası bir açıklama yapan ve Bakan Faruk Çelik ve Milletvekillerinin Şanlıurfa’ya gelerek esnafın sorunlarını yerinde inceleyeceklerini aktaram Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı M. Şefik Bakay: “ Tüm halkımızın ve Esnaf Sanatkârlarımızın ilk olarak Mevlid Kandilini kutluyorum, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ev Odalar Birliği olarak yönetim kurulumuzla birlikte bütün Milletvekillerimizi ve Bakanımız Faruk Çelik’i makamlarına ziyaret ettik. Esnaf ve Sanatkârlarımızla ilgili Urfa’mızın problem ve sorunları ile ilgili görüşmelerimizi yaptık. Sağ olsunlar bizleri kabul ettiler sorunlarımızı dinlediler ve bu görüşmeler neticesinde bizleri ziyaret edip esnafların sorunlarını yerinde dinleyeceklerini betan ettiler. Sayın Bakanımıza ve Milletvekillerimize Esnafımız adına birlik olarak teşekkür ediyoruz. Bu Mübarek günde Ülkemizin biran önce bu Terör olaylarından kurtulmasını istiyoruz esnaf olarak. Çünkü bu Terör olaylarında en çok etkilenen de esnafımız olmuştur. Bununda bir an önce  bitmesini bu Mübarek günde diliyoruz. Tüm Müslüman aleminin ve Şanlıurfalı hemşerilerimin Mevlid Kandilini kutlar tekrar hayırlara vesile olmasını niyaz ederim” Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER