Şanlıurfa’dan 81 ile yayılacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından Şanlıurfa’da açılışı gerçekleşen “Yeşil Masa” uygulaması Urfa’dan başlayarak öncülük edip 81 ilde uygulamaya geçecek.

 Yeşil Masa uygulamasında çiftçiler-üreticiler web ortamında, mail ortamında, telefon aracılığı ile veya kuruma bizzat başvuruda bulanarak talep, öneri ve şikayetlerini “Yeşil Masa” da görevli personellere iletecek, görevli uzman personel tarafından alınan talepler il ve ilçelerdeki konu uzmanlarına iletilecek. 5 (beş) işgünü içerisinde talep sahibine geri bildirimde bulunulacaktır. Süreç “Yeşil Masa” da görevli konu uzmanı tarafından kayıt altına alınarak bizzat yönetilecek.

 

Yeşil Masa uygulaması ile çiftçilerin sorunlarının en kısa sürede çözüleceğini belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik; “ Uzun yıllardır siyasette beyaz masa uygulaması vardı ama konu tarım olunca “Yeşil Masa” olarak adlandırmak daha isabetli oldu. Ben il müdürümüzü tebrik ediyor görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Biz tarımı ayağa kaldıracaksak, tarım şaha kalkacaksa bu çiftçinin memnuniyetiyle, bilinçlenmesiyle gerçekleşir. Eğer biz bilinçli tarım yapabilirsek tarımsal verimde ve kalitede çok önemli noktalara geliriz. Eğer bu yönetim kadroları çiftçinin derdi ile dertlenirse, çiftçideki moral ve motivasyon da bu üretimin artmasına çok ciddi katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla Şanlıurfa’ da bu akşam başlatmış olduğumuz “Yeşil Masa” uygulamasını 81 vilayetimize, inşallah Şanlıurfa’ da öncülük yaparak yaygınlaştıracağız ve çiftçilerimizle burada hizmet veren görevlilerimiz arasında büyük bir köprü görevini bu masa görmüş olacaktır. “Yeşil Masa” nın hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çiftçi kardeşlerimize bu masa sayesinde elde edecekleri verimin Türkiye’ ye çok ciddi katkı sağlayacağı inancıyla bereketli olmasını diliyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER