KAYIT DIŞI ESNAF MASAYA YATIRILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliğini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Görüşme sonucu ise kayıt dışı esnaflara yönelik çalışmaların hızlandırılacağı bildirildi.

Umut DELİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliğini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Görüşme sonucu ise kayıt dışı esnaflara yönelik çalışmaların hızlandırılacağı bildirildi.

Yaklaşık 10 Bin kayıt dışı esnafın bulunduğu Şanlıurfa’da, kayıt dışının önlenmesi ve kayıt altına alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı M. Şefik Bakay düğmeye bastı. 

Esnaf Odalar Birliğinde gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı M. Şefik Bakay, Fırıncılar Odası Başkanı M. Emin Karaatlı ve diğer STK Başkanları katıldı. Yaklaşık bir saat süren toplantıda “ kayıt dışı esnaf, zabıtaların yetersiz çalışmaları, çevre yollarının yapılması, ulaşım sorunları” konular yer aldı.

“URFA EKONOMİSİ HAYAT ULACAK”

Toplantı sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: “ Şanlıurfa’da ekonominin canlanması için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu anlamda esnafımıza büyük görev düşüyor, esnafımıza büyük görev düştüğü gibi biz yerel yöneticilerde onlara kolaylık, imkan ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün buradaki toplantımızın amacı esnafımızın yanında olmak sorunlarını bire bir yerinde dinlemek. Bu anlamda Urfa esnafına elimizden gelen bütün yardımları yapmak için çalışacağız ve Şanlıurfa Ekonomisi yeniden hayat bulacak” Dedi.

“KAYIT DIŞI ESNAF VE ZABITA EN BÜYÜK SORUNLARIMIZ”

Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı M. Şefik Bakay ise “ Sağ olsunlar Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi bey, Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliğimizi ziyaret etti. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyoruz. Esnafımızın sorunları ile ilgili bilgi alış verişinde bulunduk, özellikle esnafımızın büyük bir bölümü olan kayıt dışı esnaflarımız vardı. Bu esnafların kayıt içerisine alınması için görüş alış verişlerinde bulunduk. Ayrıca Urfa’mızın kangren yarası olan ulaşım hizmetleri ile ilgili görüşmelerimiz oldu, ayrıyeten çevre yollarımızın bir an önce yapılması ile ilgili şehrimizin ulaşım hizmetleriyle ilgili görüşmelerimiz oldu. Yine görüşmelerimizde Zabıtalarla ilgili büyük sorunlarımız vardı, çünkü Zabıta Urfa’mızın en büyük sorunlarında yer alan bir konu idi. Zabıtalar çalışmalarında eksik kalıyordu bu eksikliklerin giderilmesi için belediye başkanımıza rica ettik, inşallah en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı sayın Başkanımız. Ben tekrar biz esnafın sorunlarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçiye esnafım ve odalarım adına teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER