İşte Dolar'da Son Durum...

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz hafta yaptığı faiz indiriminden sonra aşağı doğru bir eğilim gösteren dolar gün içerisinde 5,54 seviyesine kadar düştü ve böylece son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. Dolar şu sıralar ise 5,56 civarında işlem görüyor. .

İşte Dolar'da Son Durum...

S-400'ler - F-35'ler ve Merkez Bankası'nın "faiz indirme" beklentisi üzerinden ülke ekonomisi üzerinde algı operasyonları yapmaya çalışan sözde ekonomistlerin operasyonları tutmadı. S-400'ler geldi, Merkez Bankası 4,25 baz puan indirim ile faizleri 19,75'e düşürdü. Merkez Bankası'nın bu kararının ardından dolar geçtiğimiz haftadan beri aşağı yönlü bir hareket sergiliyor.

Öyle ki sabah saatlerinde 5,58 ile son üç haftanın en düşük seviyesini gören dolar kuru düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Kur 5,54 seviyesine inerek son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. 2 Nisan tarihinde 5,46 seviyesini gören dolar, bu tarihten sonra en düşük seviyesini 5,54 ile bugün görmüş oldu. Dolar şu sıralar 5,56'dan, euro ise 6,21'den işlem görüyor.

MERKEZ'İN KARARI SONRASI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Dolar, Merkez Bankasının politika faizini yüzde 24'ten yüzde 19,75'e indirmesinin ardından beklentilerin aksine düşüşe geçmişti. Geçtiğimiz hafta başlayan düşüş, bu hafta da devam etti. Gün içerisinde 5,54 seviyesini gören kur böylece son 4 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER