İŞKUR'dan Ev Kadınlarına Müjde!

Kadınların istihdam oranını artırmak amacıyla İŞKUR yeni bir proje geliştirdi. Söz konusu proje kapsamında ev kadınları günlük ortalama 3-4 saat çalışmayla, 600 ile 800 lira arasında gelir elde edebilecek.

İŞKUR'dan Ev Kadınlarına Müjde!

Çalışan kadın sayısının artırılması ve kadınların istihdam edilmesine destek olan İŞKUR, yeni bir projeyle ev kadınlarının evde gelir elde etmesini sağlayacak. Yeni uygulamayla, kadınlar 'evde' iş yaparak aile bütçesine katkı sağlayacak. Ev kadınları günlük ortalama 3-4 saat çalışmayla, 600 ile 800 lira arasında gelir elde edebilecek.

Sms'le İletilecek

İŞKUR tarafından sunulan bu imkandan yararlanmak isteyen kadınlar, kuruma giderek iş ve meslek danışmanları aracılığıyla kayıt yaptırarak, sisteme kaydedilecek. Kadınların eğitim sertifika ve belgeleri dikkate alınarak, evde yapmalarına uygun olan işler, SMS'le iletilecek.

Kadınlar Ne Tür İşler Yapacak?

Söz konusu proje kapsamında ev kadınları, nikah şekeri, bitki çayı paketleme, sabun, tel toka kutulama, kulak çubuğu ambalajlama, poşet katlama, cetvel seti hazırlama, küpe arkası takma, takı tasarımı, tırnak kutulama, mandal montajı, gömlek yakası dikme, peçete halkası yapma, gibi işler yapacak.

İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 8 ay Önce

Şanlıurfa'li ev hanımlarının ekonomik durumuna katkıda bulunmak ve kazanılan ev becerilerinin geliştirilmesi bakımından: 1-İzot kurutma/hazırlama. 2- İsot reçeli hazırlama. 3-Dolmalık biber-patlıcan-kabak kurutma. 4- Kızartmalık biber-patlıcan-kabak kurutma. 5-Doğal Domates salçası çıkarma. 6- Biber- lahana-domates kozası turşusu. 7-Kış için asma yaprağı bastırmak. 7-Sel ekmeği açmak. Şekerli-Sade yağlı bazlama yapmak.

Yasemin avcılar
Yasemin avcılar - 4 ay Önce

Evliyim paraya ihtiyacım var ıs arıyorum evde her isi yaparım

SIRADAKİ HABER