Hisarcıkoğlu'ndan Flaş Açıklama! Sert Sözlerle Firmaları Savundu.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan yardımcısı Kemal Süt açıklama yaparak Rıfat hisarcıklıoğlu'ndan açıklama gelmemesi bizleri ve firmaları üzdü dedi. Ve fakat bu söylenenin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan açıklama gecikmedi.

Hisarcıkoğlu'ndan Flaş Açıklama! Sert Sözlerle Firmaları Savundu.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan yardımcısı Kemal Süt, Hisarcıklıoğlu'na tepki vererek şu sözlere ifade etmişti, "Biz firma sahiplerinin hakkı Başta, Şanlıurfa Ticaret ve sanayi odası olmak üzere, birçok Ticaret odası savundu; maalesef tüm bir sahiplerinin bağlı olduğu TOBB bizi savunmadı, yalnız bıraktı. TOBB Başkanı Fırat Hisarcıklıoğlu bizim haklarımızı neden görmemezlikten geldi, bunu anlamış değiliz. Türkiye geneli müşkül durumda olan 17 bin Şirket var. Hepimiz TOBB üyesiz, böylesine büyük bir birlik neden bu kadar üyesini görmemezlikten gelir, bunu anlamak isteriz. TOBB Başkanı demek ki çekindiği bir şeyler var. Bizler TOBB kongre delegeleri olarak ilk seçimde gerekeni yaparız. Buda kendisine bizim uyarımız olsun Bu Firmaların üye olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun açıklama yapmaması; taşeron firmalar tarafından üzücü olarak karşılandı diyerek sitemde bulunmuştu. Fakat hemen ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan açıklama yaparak Taşeron firmaları savundu.

Yaptığı açıklamada şunlara yer veren Hisarcıklıoğlu, "Bazı düzenlemelerin yan etkisi ise söz konusu bunların bir tanesi ise taşeron işçilerin kadroya alınması sosyal anlamda baktığımız zaman olumlu bir adım ancak, üyemiz olan taşeron firmalar bir anda işlerini kaybetme noktasına geldi. Bunların banka borçları çalışanları var. Nasıl ayakta kalacakları belli değil. Bunlara bir alternatif bir çıkış yolu muhakkak sunulmalı." dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER