Elektrik ve Doğal gaza Zam Geliyor!

Makina Mühendisleri Odası, Temmuz ayında elektrik üretimi için satılan doğal gaz fiyatlarına yüzde 6,45 oranında zam yapıldığını hatırlatarak elektrik ve gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğu uyarısında bulundu.

Elektrik ve Doğal gaza Zam Geliyor!

Makina Mühendisleri Odası (MMO) 2019 Temmuz ayı elektrik ve doğal gaz fiyatları raporunu açıkladı. Rapora göre, Temmuz ayında yapılan zamla birlikte elektrik fiyatları son 1,5 yılda yüzde 50-98,2 oranında arttı. MMO Başkanı Yunus Yener, "Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel şirketleri kollayan politikalar nedeniyle elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir" diye konuştu.

1 TEMMUZ'DA FİYATLAR ARTTI

2019 başında doğal gaz satış fiyatlarında, konutlara ve küçük sanayi kuruluşlarına yüzde 10, elektrik üretim tesislerine yüzde 88 indirim yapılmıştı. Ancak seçimlerden hemen sonra 1 Temmuz'da elektrik üretimi için satılan doğal gazın fiyatı yüzde 6,45 oranında artırıldı. Raporda "Konut tüketici fiyatlarına uygulanan sübvansiyonu gözardı etmeksizin, konut abonelerinin en çok olduğu kentlerde, indirim sonrasında dahi fiyatların 2017 sonuna göre yüzde 18,5- 29,13 oranında artmış olduğu görüldü" denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 03:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
cengiz.
cengiz. - 3 ay Önce

hem makine mühendisiyim hem de doğalgaz da çalışıyorum. MMO başkanının doğalgaz fiyatlarındaki artış açıklamasının gerçekle bağdaşmamaktadır.Kendi siyasi hedefleri uğruna bu tür yanlış beyanatta bulunmasından ötürü bir oda üyesi olarak kınıyorum.

İ.Halil Yıldız
İ.Halil Yıldız - 3 ay Önce

Elektirikt ve doğal gaz özel şirketlerin elinde yani baronların insafına kalmışız ..Elektirik için 10 bin nüklüer santral kurulsa bile Yine ZAM gelecek neden acaba ...Çünkü bu şirketler o enerji kaynaklarınıda ucuza kapıp halka fahiş fiyatla elektirik satacak ...vatandaşa ...Rahmetli Kemal Sunal'ın dediği gibi "Durum böyle hakim bey gayrı sen devletsin sen bilirsin" Vatandaş bekleyeceğini devletten bekler...

genc_beyin
genc_beyin - 3 ay Önce

para lazım kasa boş

SIRADAKİ HABER