Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!

Vatandaşın elektrik faturası isyanı her geçen gün artıyor. Elektrik dağıtım şirketleri, enerji bedelinin iki katı kadar ek ücret faturaya yansıtıyor. 84 liralık faturada 43 lira enerji bedeli olurken 41 lirası ise ek ücretler oluyor.

Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!

Son dönemde ülke genelinde görülen yüksek fiyatlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Sebze-meyve fiyatlarının yükselmesi, akaryakıta yapılan zamlar derken birde faturalara yansıtılan ek ücretler var. Elektrik faturalarında vatandaştan enerji bedelinin iki katı fazla para alınıyor.

VATANDAŞ İSYAN EDİYOR

Özellikle faturaların yüksek gelmesinden şikayet eden vatandaşın bu konudaki feryatları yükselmeye devam ediyor. Elektrik faturalarında enerji bedellerinin iki katı kadar ek ücretler alınıyor. Buda vatandaşın alım gücünü düşürürken isyan etmesine neden oluyor.

TRT'YE BİLE PAY ÖDENİYOR

Elektrik faturalarında tahsil edilen ek bedeller arasında; ek dağıtım bedeli, enerji fonu, TRT payı, BTV ve KDV için alınan ücretler dikkat çekiyor. 84 liralık bir faturadan 43,02 lira enerji bedeli olurken 24,79 lira ek dağıtım bedeli, 0,43 lira enerji fonu, 0,86 lira TRT payı, 2,15 lira BTV, 12,83 lira da KDV alınıyor.

43 LİRALIK ENERJİ BEDELİ İÇİN 84 LİRA FATURA GELİYOR

Böylece 84 liralık faturanın 43 lirası enerji bedeli olurken 41 lirası ise ek bedeller altında faturaya yansıtılıyor. Yani vatandaş kullandığı enerjinin ücretinden iki katı fazla para ödüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
indire kalli ülkesi
indire kalli ülkesi - 3 ay Önce

neden cepleri yaktıgını herkes çok iyi biliyo kimseninde umurunda degi,l halkı kendi haline bırakmışlar sokak aydınlatması sayaç okuma vesayre bir dünya haram zıkkım olsun para alıyolar halk peru perişan ama kimseden tın yok hakkımızdır az bile halka

SIRADAKİ HABER