Düğün sezonu yaklaşıyor peki altın fiyatları nasıl?

Şanlıurfa’da Sürekli bir dalgalanma halinde olan altın fiyatlarında gram 145 lira bandından, çeyrek ise 237 lira bandından satışta. Düğün sezonunun başlaması ile birlikte kuyumcuların bir nebze de olsa güzü gülmekte.

Düğün sezonu yaklaşıyor peki altın fiyatları nasıl?
-Çiftçi: “Altın uzun bir süredir kararsız”
 Altındaki durumu değerlendiren kuyumcu Mahmut Çiftçi, “Altın uzun bir süredir kararsız bir şekilde yükselip alçalıyordu. Bu zamanlarda sezonun açıldığını söyleye biliriz biraz hareketlilik oluşmuş durumda. Vatandaşlar fiyatlardan biraz şikâyetçi ama düğünlerde mecburi olduğundan dolayı almak zorunda kalıyorlar temennimiz vatandaşı zor durumda bırakmamak ama bu bizim elimizde olan bir şey değildir. Urfa’daki vatandaşlar Altın almadan önce bütün çarşıyı dolaşır her yerde fiyatları öğrenir ve sonra alır bu da Urfa halkının altınla haşır neşirlik derecesini gösteriyor” diye açıklamalarda bulundu. 

-Çiftçi: “Düğün Sezonu geldi çattı”
Kuyumcu Mahmut Çiftçi düğün sezonunu yaklaştığını belirterek bütün kuyumcuların bu vakitlerde bir nebze de olsa yüzü güleceğini söyledikten sonra ekledi Çiftçi “Düğün sezonu geldi çattı. Bunun için işlerimiz sanki biraz hareketlendi. Kuyumcular artık iş yerlerinde sinek avlamaya başlamıştı. Böyle bir düşüşün yaşanması bizi memnun ediyor. Tabi fiyatlardan dolayı halkın bir bir türlü indirim istemesi pazarlık yapması bizi çok yoruyor. Bizim burada gram ile iş yaptığımızı bilmeyen vatandaşlar var. Ya bu altın pazardan mal almıyorsun bunu bilmemeleri lazım” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER