Dolar Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Cuma günü 4,77 lira seviyesine kadar gerileyen dolar, Merkez Bankasının yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi 4,76 lira seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Dolar/TL, geçen haftanın son işlem gününde Hollanda ile ilişkilerin normalleşmesi kararı ve Trump'ın ABD faiz artışlarına eleştirileriyle 4.77'li seviyelere geriledi. Dolar/TL kapanış saatinde de bu seviyeye yakın fiyatlandı. Kur yeni haftaya ise 4,76 lira seviyesinden işlem görüyor.

Bakan Albayrak: Piyasalarla İnatlaşmayacağız

Kur bu sabah saat 08.10'da uluslararası piyasalarda 4.75 seviyesinden fiyatlanırken, euro/TL 4.5900 civarında seyretti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hafta sonu Arjantin'de düzenlenen G-20 toplantısına katıldı. G-20 toplantısı öncesi uçakta basın mensuplarına 'piyasalarla inatlaşmayacağız' mesajı veren Albayrak, yeni dönemin OVP'sini açıklayacaklarını ifade etti.

Merkez'in Faiz Kararı Bekleniyor

Bu hafta piyasalarda Türkiye ile ilgili takip edilecek en önemli gündem ise TCMB'nin faiz kararı. TCMB PPK'nın yarın açıklayacağı faiz için analistler 75-100 baz puan artış tahmini yaparken, faiz artımının yapılmaması durumunda piyasalarda yeni bir satış dalgasının gelebileceği tahmininde bulunuluyor.

HABERLERCOM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER