Çarşı ve Mahalle Bekçileri Alınacak

OHAL ile birlikte çıkarılan Kanun hükmünde Kararnamelerin ardından 7 bin çarşı ve mahalle bekçisinin alınmasına karar verildi.

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Alınacak

Resmi gazetede yayınlanan yeni düzenlemelerin ardından toplum düzenini sağlayacak bazı kararların alındığı tespit edildi. Olağanüstü Hal kapsamı içerisinde Kanun Hükmünde Kararnamelerin çıkarılmasına karar verilmişti. Bu konuda bazı değişikliklerin yapıldığı açıklandı. Yapılan yenilikler arasında Jandarma Genel Komutanlığının Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmasına karar verildi. Bu arılığın ardından İçişleri Bakanlığına bağlanmasına karar verilirken gerekli değişiklikler hayata geçirildi. 

Güvenlik alanında daha pek çok çalışmanın yapıldığı ve büyük bir yenilik ve değişim içerisine girildiği açıklandı. Yapılan operasyonlar sonrasında ele geçirilen silahların, kesici delici aletlerin ve daha pek çok mühimmatın delil olarak bulunmaması halinde emniyet Genel Müdürlüğü ile Türk Silahlı Kuvvetlerine verilmesine karar verildi. Bu süreç içerisinde askeri yasak bölgelerinde gözden geçirilmesine ve bu konu hakkında bazı çalışmaların yapılmasına karar verildi. Askeri yasak bölgesi tanımının dışında özel güvenlik bölgelerinin oluşturulmasına karar verilmiş oldu. 

Genellikle Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik tarafından gerçekleştirilen içme suyu analizlerinin Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan labarotuvarlarda ücretsiz bir şekilde yapılmasına karar verildi. Emniyetin taşra kolu olarak ifade edilebilecek bekçilere ilave yapılması için bazı kararlar alındı. Güvenliği sağlamak için 7 bin adet mahalle ve çarşı bekçisinin alınmasına karar verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER