Benzinde Büyük İndirim!

Devletin, her litre benzin satışından tahsil ettiği ÖTV tutarı da 17 kuruş artırıldı. Bu artışla birlikte benzinde tahsil edilen ÖTV miktarı, 2 TL 35 kuruşa çıktı. Devletin, benzinde ÖTV’den karşıladığı zam ihtiyacı, 2-3 kuruşa kadar düştü.

Benzinde Büyük İndirim!

İNDİRİM POMPAYA YANSIYACAK

Benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruşluk indirim geldi. Fiyat indirimi bu kez pompaya yansıyacak.Akaryakıt fiyatları Mayıs ayı ortasından bugüne kadar 'Eşel mobil' sistemi ile dengeleniyor ve yapılan zamlar özel tüketim vergisinden karşılanıyor."EŞEL MOBİL" UYGULAMASI NEDİR?Akaryakıt fiyatlarının döviz kurundaki oynaklık nedeniyle çok sık değişimini önlemek amacıyla, akaryakıt fiyatlarındaki artışların özel tüketim vergisinden otomatik bir şekilde karşılanması suretiyle karşılanarak akaryakıtın pompa fiyatının sabit kalmasını sağlamaya yönelik bir sistemdir. Örneğin benzin fiyatı 30 kuruş arttığında, benzindeki ÖTV 30 kuruş indirilmek suretiyle benzinin pompa fiyatı sabit tutulmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memet
Memet - 8 ay Önce

Devlet vatandaşı yüksek vergilerle resmen mağdur ediyor 3 liralık benzini 7 liraya satıyor dünyada bir örneği varmı bunun

SIRADAKİ HABER