Asgari Ücrete Zam Şanlıurfalıların Yüzlerini Güldürdü

Hükümetin açıkladığı yeni asgari ücret Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yüzleri güldürdü.

Hükümet daha önce 1620 TL. olan asgari ücreti 2020 TL’ye yükseltmesi asgari ücretle çalışan işçilerin yüzlerini güldürdü. Uzun yılların ardından asgari ücrete yapılan iyileştirmenin mutluluklarını yaşayan işçiler hkümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler. Asgari ücrete yapılan iyileştirmenin ekonomiyi canlandıracağını ifade eden ilçe esnaflarından Halil Asrağ “ Ceylanpınar yaklaşık 20 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı yaptım. Başkanlık ve esnaflık dönemimde bir asgari maaşa bu kadar zam yapıldığını görmedim. Asgari maaşın artması piyasalara olumlu etki yapacağına inanmaktayım" diye konuştu.

İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet reşit Avcılar
Mehmet reşit Avcılar - 11 ay Önce

Bu habere bakan insan sanki yalnız Urfa'ya tek asgari ücret zammı yapılmış yapılan zam oranı Cumhurbaşkanımız yapılan zam oranı ile aynı .

emine
emine - 11 ay Önce

Asgari ücreti zam varde.yaşa takıkanlar üvey evlatmı hakımız istiyoruz başka birşey değil bizede yazık. Kol hakını yemen.sayın Erdoğan. Prim dolmuş 1999 öcesiyim o yasayıde istiyoruz o zamanla devlet diyorduki prim dolduran emekli olur nerde ı o devlet.

SIRADAKİ HABER