Altın Haftaya Yükselişle Başladı!

Altının gram fiyatı, haftaya yükselişle başlamasının ardından 220,2 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 360 lira, Cumhuriyet altını da bin 473 liradan satılıyor.

Altın Haftaya Yükselişle Başladı!

Cuma günü dolar kuru ve altın ons fiyatındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 1,01 azalışla 219,2 liradan tamamladı. Yeni haftaya yükselişle başlayan gram altın saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,46 primle 220,2 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 360 lira, Cumhuriyet altını da bin 473 liradan satılıyor.

Altında 217 Lira Destek, 225 Lira Direnç Konumunda

Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışın hemen altında bin 283 dolardan işlem görüyor. AA Finans Analisti İslam Memiş, geçen hafta dolar kuru ve ons altının değer kaybetmesinin, gram altın fiyatında düşüşe neden olduğunu belirterek, bu hafta altının gram fiyatında 217 liranın destek, 225 liranın direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

"Dolarda Endeksinde Yaşanan Toparlanma Değerli Metalleri Baskılayabalilir"

Ticaret savaşlarına yönelik iyimserliğin altının ons fiyatının gerilemesine neden olduğunu bildiren Memiş, "Dolar endeksinde yaşanan toparlanmalar değerli metalleri baskılayabilir. Altının ons fiyatında bin 277 dolar seviyesi destek, bin 297 dolar da direnç konumunda bulunuyor." değerlendirmesinde bulundu.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER