22 Yıl Mücadele etti, 8.40 Kuruş Kazandı, Zaman Aşımından Kaybetti

Sivaslı Kadir Göndelen, SGK’nın kendisinden haksız yere aldığını düşündüğü 11 bin 128 TL’yi geri almak için 22 yıl boyunca mücadele verdi. Mücadelenin sonunda kendisinden 8.40 kuruş fazla para alındığını öğrenen Göndelen'e üzerinden 10 yıl geçtiği ve zaman aşımına uğradığı için geri ödenmedi. Kadir Göndelen, "Yetkililerden mağduriyetimin giderilmesi için yardım istiyorum." dedi.

22 Yıl Mücadele etti, 8.40 Kuruş Kazandı, Zaman Aşımından Kaybetti

Sivas’ta yaşayan Kadir Göndelen (75), 1993 yılında SSK’dan emekli oldu. 1985’li yıllarda SSK’lı olduğu süre içerisinde 6 ay süre ile bilgisi dışında BAĞ-KUR’a bağlandığı gerekçesine ile emekliliğinden 2 yıl sonra kendisine BAĞ-KUR borcu çıkartıldı.

ARAZİSİNİN SATARAK BORCU ÖDEDİ

Zaten emekli olduğunu belirterek kendisine çıkartılan borcu ödemeyen Göndelen, icraya verilince tarım arazisini satarak 11 bin 128 TL’lik borcu ödedi. Borcunu ödedikten sonra konuyu araştıran  

Göndelen, kendisinden tahsilatı yapılan BAĞ-KUR günlerinin SKK günleri ile birleştirilmemiş olduğunu fark etti. Bunun üzerine ödediği parayı geri alabilmek için 22 yıl süren bir mücadele başlattı.

22 yıl süren mücadelenin neticesinde geçtiğimiz günlerde SGK tarafından Göndelen’e gönderilen bir yazıda, SSK ile BAĞ-KUR’daki çalışma günlerinin birleştirilmesi yönünde kendisinden bir talep gelmediği için birleştirilme yapılmadığı, kendisinden 8.40 kuruş fazla para alındığı bu paranın ise 10 yıllık zaman aşımı dolayısı ile kendisine geri ödenemeyeceği belirtildi.

22 YILIN SONUNDA HÜSRANA UĞRADI

Kadir Gökdelen yaptığı açıklamada, “1993 yılında SKK’dan emekli oldum. 1985’te SSK’lıyken 6 ay tarım ürünleri satmıştım. Bu sürede bilgim olmadan BAĞ-KUR’lu olmuşum. 1995 yılında bana SGK borcu çıkartıldı. Haksız bir borç olduğunu düşündüğüm için ödeme yapmadım. Beni icraya verdiklerinde evim bağım elimden alınmasın diye tarlamı satıp parayı ödedim. Sonra yaptığım araştırmada benden parası alınan günlerin SKK günlerim ile birleştirilmediğini, bana faydası olmayan günlerin parasını ödediğimi öğrendim. Paramın geri ödenmesi için mücadele başlattım. Çalmadığım kapı kalmadı. 22 yılın sonunda bu yazıyı aldım. Ödediğim paranın avukatlık, evrak gibi masraflarda eridiği 8.40 kuruş kaldığı, bununda zaman aşımına uğradığı için geri ödenemeyeceği söylendi. Yetkililerden mağduriyetimin giderilmesi için yardım istiyorum. Ben bu parayı tarlamı satarak ödedim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Credit Financier Home
Credit Financier Home - 2 yıl Önce

*% 3 faizli kredi oranı sunar
* Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
* Para garantisi
* 1,000 TL'den 100,000,000 TL'ye kadar kredi teklifi

İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

İletişim Adresi:
WhatsApp: +15184181390
Doğrudan posta:
creditfinancierhome@gmail.com

Irrua Specialist Hospital
Irrua Specialist Hospital - 2 yıl Önce

Benim adım Irrua Uzman Hastanesinin Dr Wilson Jones'u, organ cerrahisinde uzmanım ve satmak isteyen insan organıyım. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin.

E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com

Credit Financier Home
Credit Financier Home - 2 yıl Önce

*% 3 faizli kredi oranı sunar
* Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
* Para için garanti

İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

İletişim Adresi::
Whatsapp: +15184181390
Doğrudan posta
creditfinancierhome@gmail.com

Hatice Atagul
Hatice Atagul - 2 yıl Önce

Benim adım Bayan Hatice Atagül. Ankara'da yaşıyorum ve bugün çok mutlu bir kadınımdır? Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek olan herhangi bir Kredi veren kuruluşun kredi talep eden herkese danışacağını söyledim. Bana ve aileme mutluluk verdiklerine göre, 250,000.00 TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı 3 çocuğa sahip bir dul olarak hayatımı başlatmak için bu dürüst ve ALLAH'tan korkan kredi borç verme şirketinden çevrimiçi olarak 250.000 TL Türk Lirası borç ile yardım ettim, onlar gerçekten İnsanlardan korkan İnananlar, Saygın bir kredi şirketidir.

Geçen hafta onlardan borcumu ödediğim için çok mutluyum. Krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi% 100 geri ödemekten mutlaka lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen Bayan Hatice Atagül'nun sizi onlara yönlendirdiğini söyleyin.

Whatsapp: +15184181390
E-posta yoluyla iletişim kurun: creditfinancierhome@gmail.com

SIRADAKİ HABER