Yüz binlerce Adayın Beklediği Sınav Sonuçları Açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesinde açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Yüz binlerce Adayın Beklediği Sınav Sonuçları Açıklandı

Yüz binlerce adayın merakla beklediği, önlisans bölümlerinden lisans bölümlerine geçişi sağlayan DGS sonuçları açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 30 Haziran 2019'da uygulanan meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı'na ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

SONUÇLAR TC KİMLİK NUMARASI VE ŞİFRE İLE ÖĞRENİLEBİLECEK

Adaylar, sınav sonuçlarını bugün saat 14.30'dan itibaren ÖSYM'nin, "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

DGS SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM Başkanlığınca Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) cevap kağıtları ve aday cevapları da erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 30 Haziran'da uygulanan 2019-DGS adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve burada yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru yanıtları, 10 gün süreyle "https://ais.osym.gov.tr" adresinden incelenebilecek.

SONUÇLAR 2019-2020 YILI İÇİN YAPILACAK YERLEŞTİRMEDE GEÇERLİ OLACAK

2019-DGS'nin sonuçları sadece 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için yapılacak yerleştirmede geçerli olacak.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için yapılan Dikey Geçiş Sınavı'na 336 bin 573 adayın katılacağını duyurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER