Viranşehir’e Beyaz Bayrak

Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, 25 okul yapılan denetimlerden sonra beyaz bayrak aldı.

Viranşehir’e Beyaz Bayrak

İl Milli eğitim Müdürlüğünün yaptığı denetimler ve incelemeler sonucu, Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğü temizlik ve hijyeni temsil eden beyaz bayrak il ödüllendirildi. Viranşehir en çok bayrağı alarak il içinde en çok beyaz bayrağa sahip ilçe oldu. Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, başarılarından dolayı milli eğitim çalışanları tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, çocukların daha sağlıklı ortamda eğitim-öğretim görmesi için daha fazla çalışacaklarını kaydetti. Her yıl eğitim imkan ve olanaklarının arttığını dile getiren Ateş, fiziki şartların iyileştiğini anlattı.

Sağlıklı düşünce ve gelişiminin sağlıklı bir ortamda oluşacağını hatırlatan Ateş, bu konuda ciddi bir gayret içerisinde olduklarını vurguladı. Ateş, Viranşehir’in eğitim-öğretim açısından daha büyük başarılar elde edeceğinden şüphesi olmadığını vurguladı.

Beyaz Bayrak, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokoldür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER