Urfa’da öğrenciler hünerlerini konuşturdu

Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu aşçılık bölümü öğrencileri hünerlerini sergiledi.

Urfa’da öğrenciler hünerlerini konuşturdu

Geçtiğimiz gün Eyyübiye yerleşkesinde düzenlenen programa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın Katıldı.

Bir birinden lezzetli yemekleri tadan Başkan Ekinci ve Rektör Taşaltın hünerli ustalara teşekkür etti. Yapılan lezzetli yemeklerin mutfağında ise 4 öğretim görevlisi, 120 öğrenci görev yaptı.

Urfa’da öğrenciler hünerlerini konuşturdu

Katılımlarından dolayı Başkan Mehmet Ekinci ve Rektör Ramazan Taşaltın’a teşekkür eden Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Necmettin Elmastaş “Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun Aşçılık Programı’nın hazırladığı yılsonu Açık Büfe etkinliğini gerçekleştiriyoruz.  Bu etkinlik çerçevesinde öğrencilerimiz soğuk ve sıcak yemeklerden oluşan 40 çeşitten fazla yemek ve çeşitli tatlılar hazırladır. Bilindiği üzere Şanlıurfa yöresi yemek çeşitleri açısından çok zengin bir mutfağa sahiptir. Bu zenginliğin ortaya çıkmasında bölgenin coğrafi konumu itibariyle sahip olduğu iklim nedeniyle çok çeşitli sebze ve meyve başta olmak üzere hammadde açısından zengin olması ile bölgenin sahip olduğu farklı dini, etnik, kültürel ve sosyal çeşitlilik de yemek çeşitlerinin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Yöredeki bu zengin mutfağın yeterince tanıtılamadığı görülmektedir. Örneğin Türkiye’nin en fazla coğrafi işaret tescil belgesi alan yemek sayısı açısından ilk 10 il arasında değildir. Yöremiz mutfağının tanıtımı bu tür yerel etkinlikler ile ulusal ve uluslararası faaliyetlere katılmakla sağlanabilir. Bu bağlamda biz Aşçılık Programımızın tüm faaliyetlerini desteklemeye devam edeceğiz. Bu etkinlik için davetimize icabet eden rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Eyyübiye belediye başkanı Mehmet EKİNCİ, Eyyübiye kaymakamı Dr. Oktay Kaya ve diğer tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen tüm öğrencilerimize ve hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER