Urfa'da öğrencilerden Roboski eylemi

Harran Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, Roboski katliamını kınamak için eylem yaptı. Eylem esnasında polis sıkı güvenlik önlemi aldı. Yürüyüş yaptıktan sonra basın açıklaması yapan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Urfa'da öğrencilerden Roboski eylemi

Haber: Rıdvan ORTAKAYA
Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde eğitim gören bir grup öğrenci, 28 Aralık 2011 yılında Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyünde meydana gelen katliamı protesto etti. Yerleşkenin merkezi kafeteryası önünde toplanan öğrenciler, “Zamanın durduğu, acının derinleştiği yer; Roboski” pankartı açtı. Buradan yürüyüşe geçen öğrenci grubu sloganlar eşliğinde yürüyerek, “Roboski için adalet” vurgusu yaptı.

Şanlıurfa Harran Üniversitesinde HÖDER ve DEM-GENÇ üyesi öğrenciler, Roboski Katliamını protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Osmanbey Kampüsünde gerçekleşen eylemde “Zamanın durduğu, acının derinleştiği yer; Roboski” pankartı açan öğrenciler, alkış ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Polis, kampüs içerisinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis, akrep ve TOMA ile güvenlik önlemi aldı.

Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapan öğrenciler, Roboski’de hayatını kaybedenlerin ailelerinin adalet arayışının sürdüğüne dikkat çekti.  

Öğrenciler, Açıklamanın ardından Roboski’de hayatını kaybeden 34 kişinin anısına yere karanfil bıraktı. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER