Üniversite Tercih Kılavuzu ve Kontenjanları Yayımlandı

Üniversite tercih işlemini yapacak öğrenciler için, ÖSYS tercih kılavuzu yayımlandı. İşte 2017 LYS üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları.

Üniversite Tercih Kılavuzu ve Kontenjanları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lisans Yerleştirme Merkezi Sınavı (LYS) sonuçlarını açıklamasının ardından, üniversiteye yerleşebilmek için tercih yapacak öğrenciler için 2017 üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları yayımlandı. İşte 2017 LYS ÖSYS tercih kılavuzu ve kontenjanları...

ÜNİVERSİTE TERCİH KILAVUZU (2017 LYS-ÖSYS)

2017-2018 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezî yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2017 - ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklar.


2017 ÜNİVERSİTE TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...


2017-YGS'ye giren adaylardan en az bir puan türünde 150 veya daha fazla YGS puanı alan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-YGS ve varsa Y-LYS puanlarını da göz önünde tutarak tercih bildirimini internetten bireysel olarak kendileri yapacaklar.

Adaylar tercihlerini , T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin //ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır.

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILACAK?

Adaylar, Tablo 3'teki ön lisans, Tablo4'teki lisans programlarına;

a) YGS ve /veya LYS yerleştirme puanları,
b) Y ükseköğretim programları ile ilgili tercihleri,
c) Yükseköğretim programlarının kontenjanları ve koşulları

göz önünde tutularak yerleştirilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER