TEOG Birinci Gün Oturumu Tamamlandı

Saat 09:00'da başlayan TEOG'a milyonlarca öğrenci katılım sağlıyor. Birinci gün oturumu tamamlanan TEOG'a yarın Fen Bilimleri, Yabancı Dil ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin sınavlarıyla devam edilecek.

TEOG Birinci Gün Oturumu Tamamlandı

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin lise yerleşimi amacıyla katılım sağladığı TEOG imtihanlarının ilk oturumu bugün saat 09:00'da başladı. Öğrenciler Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden bugün imtihan olarak birinci gün oturumunu tamamladı.

TEOG BİRİNCİ GÜN OTURUMU TAMAMLANDI

Sınava katılan öğrenciler saat 09:00'da ilk olarak Türkçe imtihanına katıldı. 40 dakikalık Türkçe imtihanının 09:40'da tamamlanmasının sonrasında 30 dakikalık bir teneffüs yapıldı. Teneffüsün sonrasında 40 dakikalık Matematik imtihanı başladı ve bu imtihan da 10:10'da başladı, 10:50'de sonlandı. Daha sonra  bir kere daha 30 dakikalık bir teneffüs yapıldı ve son olarak öğrenciler saat 11:20'de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi imtihanına katılım sağladı, bu imtihan da 12:00'da sonlandı.

Böylece toplamda 3 dersten 60 soruya cevap veren öğrenciler, TEOG'un ilk oturumunu tamamlamış oldu. Geriye kalan Yabancı Dil, Fen Bilimleri ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden yapılacak olan 3 sınav yarın uygulanacak.

TEOG SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Bugün ve yarın yapılacak TEOG sınavlarının ardından öğrenciler sorulara verdikleri cevapların kontrolü için bekleyişe geçecek. TEOG soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden 27 Nisan Perşembe günü TEOG sınavlarının tamamen sonlanmasının ardından yayınlanacak.

TEOG SORU VE CEVAPLARINA NASIL ULAŞILIR?

TEOG sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrencilerin sorulara verdikleri cevapları kontrol etmesi için soru ve cevaplar yayınlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanacak olan TEOG soru ve cevaplarına öğrenciler sisteme giriş yaparak ulaşabilecek.

TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınava giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendiren öğrencilere, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri mazeret sınavlarına girmelerine olanak sağlanacak. Sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı EBA'nın internet sitesi üzerinden açıklanacak...

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN TEOG MESAJI

Başbakan Binali Yıldırım, Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'te, TEOG'a girecek öğrencilere başarılar diledi. Başbakan Yıldırım attığı tweet'te, "26 ve 27 Nisan tarihlerinde TEOG sınavlarına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER