ŞEHİTLİK İLKOKULU

-Gülizar Gülebak- Yeni okulu gezerek öğrencilerle sohbet ettik okullarını çok beğendiklerini belirten öğrencilere okulları kadar öğretmenlerini de seviyorlar. ŞEHİTLİK 1/B SINIFI Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen 1/B sınıfı öğrencileri Gül

ŞEHİTLİK İLKOKULU

-Gülizar Gülebak-

Yeni okulu gezerek öğrencilerle sohbet ettik okullarını çok beğendiklerini belirten öğrencilere okulları kadar öğretmenlerini de seviyorlar.

ŞEHİTLİK 1/B SINIFI


Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen 1/B sınıfı öğrencileri Gül Erkek öğretmenleri gibi çocukları seven bir öğretmen olmak istiyor.

Gazetecilik hakkında öğrencilerle sohbet ettikten sonra sorularımızı yönelttik “Büyüyünce ne olmak istersiniz?” sorumuza cevap veren minikler şunları söylediler;

İbrahim Aslan: Büyüyünce asker olmak istiyorum çünkü silahları çok seviyorum.

Hüseyin Köse: Pilot olmak istiyorum çünkü uçakları var bende gökyüzünde uçak istiyorum.

Medine Dönmez: Dondurmacı olmak istiyorum dondurma hem çok güzel hem de renga renk çocuklara dondurma satarak onları mutlu edeceğim.

-Belediye başkanı olsaydınız ne yapardınız?

İbrahim Aslan: Dünyayı temiz tutardım.

Zeliha Aslan: Parklar yapardım mahalleleri temiz tutardım.

ŞEHİTLİK 2/M SINIFI


Kitap okumayı seven 2/M sınıfı öğrencileri emine yılmaz öğretmenleriyle kitap okumayı dahada arttırmayı istiyorlar. GAP Eğitim gönüllüleri derneği tarafından düzenlenen “Kitap Okuyan Bilir” yarışmasına katılan 2/M sınıfı öğrencisi Zeynep Toprak dereceye girerek 3. oldu madalyasını alan Zeynep Toprak arkadaşlarıyla kitap okumaya devam edeceklerini belirttiler.

Sorularımızı yönelttiğimiz öğrenciler şu cevapları verdiler;

-Belediye Başkanı olsaydınız ne yapardınız?

Hatice Hüsra Aslan: Halka hizmet ederdim okullar açardım ve yolları düzenlerdim.

Muhammet Kahraman: yeşil alanlara önem verirdim binalardan çok park yapardım.

Ulaş Gülebak: Mahalleleri temizletirdim yenilikler yapardım. İnsanlara yanabilir bir dünya sunardım.

ŞEHİTLİK 3/B SINIFI


Kendimizi tanıttığımız 3/B sınıfı öğrencileri Serap Solmaz öğretmenleriyle bizleri karşıladılar. Öğretmenleriyle sınıfın en çok kitap okuyan öğrencisini öğrenerek her hafta kitap okumaya artıran öğrencilere gazetede yer vereceğimize değindik öğrenciler kitap alıp okumaya başlayacaklarını belirttiler.

Gazetecilik hakkında bilgiler verdiğimiz öğrencilere sorularımızı yönelttik işte cevaplar şöyle;

Zeynep Sude Ağaç: Parklara daha fazla bank yaparım yaşlılar için özel yaya geçitleri yaparım.

Asuman Çoban: Ben devletimi düşünürüm devletim ne derse onu yaparım. Yeni evler yaparım çocuklar park isterse park yaparım.

Zahide Asmacı: herkesin bir birini sevmesini sağlarım ve inanlara iyiliği öğretirim.

ŞEHİTLİK 4/D SINIFI


Tenefüs arasında sohbet ettiğimiz öğrencilerle arkadaşlığın değeri hakkında konuştuk. Daha sonra bize yönelttikleri soruları cevaplayarak biz onlara sorularımızı yönelttik verdikleri cevaplarla şaşırtan öğrenciler şunları söylediler;

-Belediye başkanı olsaydınız ne yapardınız?

Zeynep Aktaş: Öncelikle mahallelerdeki yarım kalan inşaatların bitmesi için talimat verirdim. Caddelerde düzenlemeler yapardım.

Furkan Çakmak: Ülkemi temiz tutardım. Vatandaşımı uyarırdım.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER