Şanlıurfa Eğitimde Sınıfta Kaldı! Veliler Ve Öğrenciler Dertli

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan Akpınar mahallesinde taşımalı eğitim sisteminin kaldırılmasından dolayı 200 öğrenci okula gitmek yerine tarlaya çalışmaya gidiyorlar.

Geçtiğimiz ay gündeme getirdiğimiz Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan 90 haneli Akpınar Mahallesinde eğitim gören yaklaşık 200 öğrenci taşımalı sistem ile Yeşil Urfa ilköğretim okuluna gidiyordu. Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Karşıyaka mahallesinde açılan yeni okuldan dolayı Akpınar mahallesinde taşımalı eğitim gören öğrencilerin servis araçlarını iptal etti. İptal edilen taşımalı araçtan dolayı 200 öğrenci yolun uzak ve tehlikeli olmasından dolayı okul yerine tarlada çalışmak zorunda kalıyor.

Yaptığımız haber üzerine Vali Yardımcısı, DSİ Şanlıurfa Müdürü, Haliliye ilçe Müdürü, Haliliye ilçesine bağlı Akpınar Mahallesine gelerek mağdur aile ile görüştü. Akpınar mahallesinde incelemelerde de bulunan Vali Yardımcısı ve beraberindekiler köye okul yapacaklarını mağduriyetlerinin giderileceğini ifade etmişti.

Yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen yaşanan sıkıntının giderilmediğini söyleyen veliler, 1 ay önce gelip söz verdiler okul yamak için ama ne gelen var ne giden. Çocuklarımız o günden bu yanadır okula gidemiyor ve mecburen tarla çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu konuya bir el atılmasını ve çocuklarımızın okula gitmesi için yardım bekliyoruz’’ ifadelerini kullandılar.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynal taş
Zeynal taş - 1 ay Önce

Urfa da çok değerli öğretmenlerimiz var fakat bunun yanında bazı öğretmen sıfatında yöneticiler var bunlar asıl mesleği öğretmen olan şahıs lar tefecilikle de uğraştığı için ondan dolayı bu tür haberler le daha çok karşılaşırız.

Muslum kara
Muslum kara - 1 ay Önce

Daha urfa ne lerden kaybedecek bu bir şey değil milli eğitim me gidersin şikayet edersin resmi yollarla gene bir şey çıkmıyor ben yanlız ca halk a bu yeni nesil le açıyorum

SIRADAKİ HABER