Şanlıurfa Bilim Şenliği Başladı

TÜBİTAK'ın desteğiyle gerçekleştirilen 2'inci Şanlıurfa Bilim Şenliği'nde farklı kentlerden 300 öğrenci, mühendislik, sanat, matematik, teknoloji tasarım, robotik kodlama, fen bilimleri, geometri ile astronomi dalındaki çalışmalarını görücüye çıkardı.

Şanlıurfa Bilim Şenliği Başladı

Şanlıurfa Valiliğinin öncülüğünde, TÜBİTAK, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Karacadağ Kalkınma Ajansının katkılarıyla düzenlenen şenlik, Haleplibahçe Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezinin bahçesinde başladı.

Programın açılışında öğrencilerce farklı atölyelerde hazırlanan çok sayıdaki çalışma, davetlilerin beğenisine sunuldu.

Valisi Abdullah Erin, törende yaptığı konuşmada, bilimin toplumların kalkınmasında ve gelişmesinde çok önemli bir rol oynadığını ifade ederek, böylesine önemli bir etkinliğin Şanlıurfa'da düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de "tarihin sıfır noktası" olarak kabul edilen Göbeklitepe'ye ev sahipliği yapan kentin, nüfusuyla da Türkiye'nin en genç şehirlerinden birisi olduğunu hatırlatarak, bu tür çalışmaların anlamlı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, stantları gezerek çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

20 Ekim'de ödül töreniyle sona erecek şenlikte yarışma, seminer, turnuva, çalıştay ile sahne gösterilerine de yer verilecek.

AA

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 5 ay Önce

Urfa da boyle güzel şeyler olsun bilim ilim ve erdem ne güzel şeyler çocuklarımıza bilimi öğretelim

8sedat
8sedat - 5 ay Önce

Bu haberlerin içinde en güzel haber bu demekki urfada güzel şeylerde oluyor

Urfa
Urfa - 5 ay Önce

Urfada bilim ne gezer. Cehalet merkezi. Ne kadar espirili, Üzücü .Kim inanacak bu habere anlamiyorum.

SIRADAKİ HABER