Şahin; Haritacılığın önemini anlattı

Yüksek Harita Mühendisi Ömer Faruk Şahin, Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Harita Kadastro bölümü son sınıf öğrencilerine yönelik uygulama eğitimi verdi.

Şahin; Haritacılığın önemini anlattı

Harran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Harita Kadastro bölümü son sınıf Öğrencilerine Yüksek Harita Mühendisi Ömer Faruk Şahin, tarafından uygulamalı eğitim verildi. Harran Üniversitesinde düzenlenen uygulamalı eğitime öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Meslek yüksekokulu harita kadastro bölümü 2’nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen uygulamalı eğitimde Şahin, haritacılığın önemi konusunda bilgiler verdi.

Mühendislik alanında kazandığı tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Şahin, haritacılığın teknik unsurları ile birlikte vazgeçilmez bir meslek olduğunu ifade etti. Kendisinin de bir dönem öğrencilerin oturduğu sıralarda oturarak ders çalışıp başarılı bir şekilde okulunu tamamlayarak Mühendis olduğunu belirten Şahin, “Öğrencilerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum.  23 yıl önce bende sizler gibi bu sıralarda oturuyordum. Çok çalıştım ve başarılı bir şekilde okulumu bitirip mühendis oldum. Mühendislik mesleki çok önemlidir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER