Öğretmen atama başvuruları 2 Şubat’ta...

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama başvuru işlemi yarın başlıyor. İki aşama şeklinde olacak başvurular 8 Şubat’ta son bulacak.

Öğretmen atama başvuruları 2 Şubat’ta...


Urfanatik
Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde 3O bin öğretmenin atanmasını yapacak. En az KPSS’den 50 puan alan adaylar için atama işlemi yarın başlıyor. Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Öğretmen adayları MEB’in internet sayfası üzerinden;

- Elektronik Başvuru Sayfası “İlk atama”, “Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama” ve “Milli sporcuların ataması” şeklinde ayrı ayrı düzenlenen alanlardan başvuru yapabilecek.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle //mebbis.meb.gov.tr ve //ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formunu kullanarak 2-8 Şubat 2016 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

Başvurular iki aşamalı olacak

İlk atama ve millî sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacaktır. Birinci aşama başvuruları 2-8 Şubat 2016 tarihleri arasında eğitim kurumu tercihi, ikinci aşama başvuruları ise yetiştirilmek üzere görev yapacakları il tercihleri 15-18 Şubat 2016 tarihinde alınacaktır.Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER