Öğretim Görevlisi Sınavı’na şaibe karıştı

Harran Üniversitesi’nde yapılan Öğretim Görevlisi Sınavı’na şaibe karıştığı illeri sürüldü.

Öğretim Görevlisi Sınavı’na şaibe karıştı
Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

19 Ocak 2016’da Harran Üniversitesi’nde yapılan Öğretim Görevlisi Sınavı’nda bazı adayların yüksek puan almasına rağmen sınav puanlarının düşürüldüğü iddia edildi.


Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, İşletme Yönetimi,  Eczane Hizmetleri ve Pazarlama gibi birçok bölüm için yapılan Öğretim Görevlisi Sınavı’nın bazı bölümlerinde haksızlık yapıldığı belirtildi.

Üniversitede öğretim görevlisi olmak isteyen adaylar için yapılan ön değerlendirme sınavında birçok adayın elendiği geriye kalan adayların ise sınava tabi tutulduğu belirtilirken, bazı isimlerin ise üniversite yönetimi tarafından önceden belirlendiği aktarıldı.

Önceden hukuksuzca belirlenen isimler, diğer adaylara göre düşük puan almasına rağmen sınavı kazandığı ve kısa süre içinde Harran Üniversitesi’nde göreve başlayacağı öğrenildi.

Ön Değerlendirme Sınavı İptal Edildi

Elimize ulaşan diğer bilgi ise yapılan ilk ön değerlendirme sınavına şaibe karıştığı illeri sürülerek sınava itiraz edildiği ve yapılan itiraz sonucunda da ön değerlendirme sınavının iptal olduğu kaydedildi. İptal edilen ön değerlendirme sınavının tekrar yapıldığını ve bu nedenle adayların yazılı sınava yaklaşık 15 gün geç girdiği öğrenildi.

Öte yandan yaklaşık 1 yıl önce Harran Üniversitesi Rektörü olarak seçilen Ramazan Taşaltın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada torpil olaylarına karşı olduğunu, kanunsuz hiçbir işe girişmeyeceğini aktarmıştı. Meydana gelen bu şaibeli olay gözleri üniversite yönetimine çevirdi.

Konu ile ilgili Harran Üniversitesi’nden açıklama yapılması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 08:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorimcu
Yorimcu - 4 yıl Önce

Eğer bu iddialar doğru ise.. Yazıklar olsun...

SIRADAKİ HABER