HRÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye 5.si Oldu

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Bilim teşvik ödülü sıralamasında Türkiye’nin tüm Üniversiteleri arasında 5. olarak büyük bir başarıya imza attı. Fen-Edebiyat Fakültesi büyük anfi salonunda düzenlenen programda akademik çalışmaları ödüle layık görülen 38 öğretim elemanına Fakülte dekanlığı tarafından plaket verildi.

HRÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye 5.si Oldu

Törenin açılışında konuşan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Akan; “Bugün çok mutlu olduğumuz bir etkinlikle birlikteyiz. ‘Bilim ve sanat iltifat görmediği yerleri terk eder’ atasözüyle hareketle akademik teşvik sıralamasında fakültemizi Türkiye sıralamasında 5. sıraya yerleştiren akademisyen hocalarımızı tebrik babında birer plaketle taltif etmek istedik. Üniversitemizin fakülteleri olarak bu sıralamada hepimizin çok iyi konumda olduğu görüyoruz. Bizim fakültemizden de Doç.Dr. Ferhat Aslan ve Yrd.Doç.Dr. Abdullah Göktaş 100 tam puan aldılar. Fakülte olarak 38 öğretim elemanımız bizim göğsümüzü kabarttılar. Ben tüm hocalarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Akademik teşvik, sene içerisinde yayın ve akademik çalışmalarıyla, ülkemiz genelinde yapılan elemelerde performansı en iyi durumda olan üniversite hocalarına verilen bir onurluk belgesi olduğuna dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Bürhan Akpunar, konuşmasında şunları söyledi;

“Üniversitemizdeki hocalarımız yıl içerisinde geçen dönemlere nazaran çok yüksek performans gösterdiler. Harran Üniversitesinin bayrağını yüksek zirvelerde dalgalandırdılar. Hocalarımızı tebrik ediyorum. Üniversitemize, insanlığa ve ülkemize yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Açılılış konuşmalarının ardından Bilim teşvik ödülü alan 38 kişiye plaketleri verildi. Fen-Edebiyat Fakültesi Büyük Anfi salonunda düzenlenen konferansa Üniversite Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Bürhan Akpunar, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Akan, Öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BİLİM TEŞVİK ÖDÜLÜ ALANLARIN İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Harran universitesi rektörü sayın prof dr Ramazan Tasaltin hocamıza saygilar

SIRADAKİ HABER