HGM öğrencilerin uğrak mekanı oldu

Haliliye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın sosyal sorumluluk kapsamında açtığı Gençlik Merkezi ilgi görüyor.

HGM öğrencilerin uğrak mekanı oldu
Rıdvan ORTAKAYA

Haliliye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Demir, koordinasyonunda yürütülen merkezde öğrencilere hem eğitim veriliyor hem de sosyal faaliyet anlamında öğrenciler bilgilendiriliyor.

Haliliye İlçesi Süleymaniye Mahallesi'nde yaklaşık 8 ay önce kapılarını aralayan gençlik merkezi, öğrencilerin uğrak mekanı oldu. Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Demir, koordinasyonunda uzman personel ile faaliyetlerini sürdüren merkezde 250 öğrenci eğitim görüyor.

"MERKEZİMİZDE 9 - 18 YAŞ GURUBU ÖĞRENCİLERE HİZMET VERİYORUZ"

Gençlik merkezinde eğitim ve sosyal anlamda eğitim verildiğini belirten Haliliye Kaymakamlığı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Demir, gençlik merkezi ile ilgili bilgi verdi. Demir: "Burası Haliliye Kaymakamlığı'na bağlı Haliliye Gençlik Merkezi Projesi. Projemiz yaklaşık 8 aydır devam etmekte. 9 - 18 yaş gurubu gençlere hizmet veriyoruz. Başlattığımız hizmetler kapsamında Çocuklara gerek okul dersinde gerekse sosyal faaliyet anlamında eğitim veriyoruz" dedi.

"1 SAAT KİTAP OKUMAK ZORUNLU"

Günde 1 saat zorunlu kitap okutulduğunu belirten Demir, kitabı başarı ile okuyan öğrencileri ödüllendirdiklerini bildirdi: "Sosyal faaliyet kapsamında ritim ve gitar kursu olmaz üzere müzik eğitimimiz var. Eğitim kapsamında ise çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla kitap okuma seansları düzenliyoruz. Merkez bünyesinde bulunan kütüphanede çocuklar günde 1 saat kitap okuyor. Kitabını başarıyla okuyan öğrencilere masa tenisi gibi çeşitli alanlarda oynamasına imkan sağlayarak ödüllendirme yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"250 KAYITLI ÖĞRENCİMİZ VAR"

Haliliye Kaymakamlığı'na bağlı Haliliye Gençlik Merkezi'nde 250 kayıtlı öğrencinin olduğunu ifade eden Haliliye Kaymakamlığı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Demir: "Kayıtlı öğrencilerden yaklaşık 100 kişi sürekli merkezimize uğruyor. Diğer öğrenciler ise ödevleri olduğu taktirde merkezimizi ziyaret ediyor. Merkez bünyesinde bulunan kütüphanede öğrencilere ödünç kitap verme imkanı da sağlıyoruz. Merkezimiz haftanın 6 günü mesai saatleri arasında faaliyetlerini sürdürüyor. Sabah okul okuyan öğrenciler öğleden sonra, öğle okul okuyanlar ise sabah merkezimize geliyor. Hafta sonu ise müzik kursumuz devam ediyor" şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER