Harran Üniversitesi’nde öğrencilere çifte standart

Şanlıurfa Harran Üniversitesinde yapılan çifte standart öğrencileri isyan ettirdi.

Harran Üniversitesi’nde öğrencilere çifte standart

İddiaya göre geçtiğimiz günlerde yapılan sınavda öğrencilerin geneli zayıf not aldı. Öğrencilerin genelinin 45 altı alması ve sadece 1 öğrencinin 98 alması tüm öğrencileri isyan ettirdi. Öğrenciler zayıf not almasının ardından isyan bayrağını çekerek sınav kağıtlarının tekrardan incelemesini istedi.

ZAYIF NOT ALAN ÖĞRENCİLER İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

Şanlıurfa Harran Üniversitesinde okuyan öğrenciler sınav sonrasında zayıf not almasının ardından isyan bayrağını çekerek sınavı yapan Hocanın kapısında toplandı. Hocaya tüm sınıfın zayıf aldığını, tek 1 kişinin yüksek not aldığını belirten öğrenciler kağıtların yeniden okunmasını istedi. Hocadan olumsuz yanıt alan öğrenciler saatlerce hocanın kapısında beklese de sonuç alamadı.

ÖĞRENCİLERDEN SORU YANLIŞ İDDİASI

Öğrenciler yaşanan olayların ardından sınavı yapan hocadan yazılı kağıdını alarak tüm bölüm hocalarına inceletti. Sınav kağıdında 1 sorunun yanlış olduğu bir çok hoca tarafından onaylanınca öğrenciler; “ 1 soru yanlışsa bu arkadaşımız nasıl 98 aldı” diyerek sitem etti.

ARKADAŞIN ÇOCUĞUNA KIYAK İDDİASI

Öte yandan sınavdan tek yüksek not alan öğrencinin babasıyla sınavı yapan hocanın sıkı bir arkadaş olduğu iddia edildi. Öğrenciler sınavda yapılan çifte standardı dekanlığa taşıdı. Konuyu dekan yardımcılarına taşıyan öğrenciler; “ Burası Türkiye bütün işler siyaset ile dönüyor” cevabını aldığı iddia edildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
çevreci43
çevreci43 - 4 yıl Önce

Bu yüzden Harran üniversitesinden okumaktan nefret ediyorum bu sadece yazılanlardan biri daha çok şeyler dönüyor . Helal olsun sonunda dile getiren biri oldu.

enes42
enes42 - 4 yıl Önce

tüm beddualarımız bu hocaya. türkiyede adalet sadece sarayların adıdır !!! haberi yapıp arkamizda duran herkese teşekkür ederiz .

urfali63
urfali63 - 4 yıl Önce

yazıklar olsun öğrencilerin hakkını vermeyen hocalara .

mühendis
mühendis - 4 yıl Önce

Böyle hocaları okuldan uzaklaştırmak lazım hem üniversitenin prestijini bozuyor hemde bölümün adını kötüye çıkarıyor. Bu haberi yapandan Allah razıolsun uzun zamandayız bu hocanın bize yaptığı haksızlığı sonunda dile getirene çok teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER