Eyyübiye'de Öğrencilerle Güzel Bir Gün

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte Eyyübiye ilçesinde yer alan Eyyübiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eyyübiye Mevlana İlkokulu'nda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye'de Öğrencilerle Güzel Bir Gün

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte Eyyübiye ilçesinde yer alan Eyyübiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eyyübiye Mevlana İlkokulu'nda incelemelerde bulundu. Sınıflarda öğrencilerle sohbet edip deneyimlerini anlatan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yaşadıkları topluma yararlı olmak istiyorlarsa yapmaları gereken tek şeyin okumak olduğunu, derslerine çok çalışarak bunu başarabileceklerini belirttiler.

Sınıf ziyaretleri sonrası okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen heyet, idareci ve öğretmenlerden sorunlarını dinlediler. Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa'nın eğitimdeki seviyesini yükseltmek için çok çalışmalarını, gerekirse öğrencilerle teker teker ilgilenmelerini istedi. Eğitimciler olarak üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdikleri taktirde hem Şanlıurfa'ya, hem Türkiye'ye hem de tüm insanlığa hizmet etmiş olacaklarını belirtti.

Daha sonra Eyyübiye Mevlana İlkokulu'na geçen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, okuma yazmaya yeni başlayan çocuklarla yakından ilgilenip, onlarla sohbet edip, öğrendikleri derslerden sorular sordular.

Gittikleri okullarda öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan heyet gelecekten umutlu bir şekilde okullardan ayrıldılar.                                              

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER