Eskihan’da yapılan okula şehit ismi verildi

Siverek Dağbaşı Mahallesi Eskihan Sokağı’nda yapılan okula, Tunceli’de çıkan çatışmalarda Şehit olan Piyade Er Kadri Garhan’nın ismi verildi.

Eskihan’da yapılan okula şehit ismi verildi
Urfanatik Gazetesi Şanlıurfa / Rıdvan ORTAKAYA

Eskihanlıların talebi üzerine mahalleye yapılan 8 derslikli ilk ve ortaokula, 1995 yılında Tunceli’nin Hozat İlçesi’nde vatani görevini yaptığı sırada şehit olan Eskihanlı Piyade Er Kadri Garhan’nın ismi verildi. Siverek Kaymakamı Vural Karagül ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu’nun onayı ile verilen isim Eskihanlıları sevindirdi.

Şehit Garhan’nın doğup büyüdüğü Eskihan Köyü’ne yapılan okula, 1 milyon 650 bin lira harcandı. Okulun 8 dönümlük alan üzerine inşa edildiği ve yaklaşık 150 öğrencinin de eğitim göreceği öğrenildi.

Garhan: “Verilen İsim Bizi Duygulandırdı”

Şehit Piyade Er Kadri Garhan’nın kardeşi Şeyhmus Garhan verilen isim ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Abimi, 1995’te vatani görevini yapması için Tunceli’ye gönderdik. Ancak Tunceli’den abimin şehit olduğu haberi geldi. Gelen haber bizi derinden özdü. Yaptığım müracaatlar sonunda, Köyümüze rahmetli abimin isminin verileceğini duyduk ve çok duygulandık. Verilen ismi her gördüğümüzde abimi hatırlayacağız. Okula bu ismi kazandıran ve abimin ismini göklere çeken bu anlamlı ve bir o kadar da duygusal çalışma için, Siverek Kaymakamı Vural Karagül ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Onların bu işte ciddi emekleri oldu. Şehidimize gösterdikleri bu hassasiyet için bir kez daha Siverek Kaymakamı Vural Karagül ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu’na teşekkür ederim” dedi.Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz ise verilen isim ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

Yavuz: “Şanlıurfa Şehit Aileler Derneği Olarak 18.05.1995’de Tunceli’de Şehit Olan Piyade. Er Kadri Garhan’nın ismi Siverek Eskihan’da doğduğu İlköğretim Okuluna verilmesi için müracaat edildi. Yapılan müracaatlar neticesinde, Eskihan İlköğretim Okulunun ismi Şehit Piyade Er Kadri Garhan İlk ve ortaöğretim Okulu olarak değiştirildi. Bu okulda Şehidimizin adının yaşatılmasından dolayı Valimize İlçe Kaymakamımıza, Şanlıurfa İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeyhmus Garhan
Şeyhmus Garhan - 4 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkürler herşey için teşekkür

misafir
misafir - 4 yıl Önce

ALLAH rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun

MuSa
MuSa - 4 yıl Önce

ALLaH rahMet eyLesiN meKaNi cenneT oLsuN

Mustafa ortakaya
Mustafa ortakaya - 4 yıl Önce

Allah rahmet etsin mekani cennet olsun

hanifi ortakaya
hanifi ortakaya - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Yunus Ortakaya
Yunus Ortakaya - 3 yıl Önce

Allah Rahmet Etsin....

SIRADAKİ HABER