Dizi değil gerçek

Oyunculardan, dar gelirli öğrencilere yardım eli.

Dizi değil gerçek
Çeşitli TV’lerde yayınlanan dizilerdeki rolleriyle tanınıp sevilen Engin Turan ve Temmuz Gürkan Karaca, oyunculuklarının yanı sıra yardımsever yönlerini de ortaya çıkardı. Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bulunan Süleymanşah İmamhatip Okulu’ndan yapılan çağrıya duyarsız kalmayan Turan ve Karaca, bu okuldaki dar gelirli öğrencilere yardım ellerini uzattı. 
BURCU ÖĞRETMEN ÇAĞRI YAPTI
Harran’daki Süleymanşah İmam Hatip Okulu Fen Bilgisi öğretmeni Burcu Özkan’ın, okuldaki dar gelirli öğrenciler için  sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı,oyuncular Engin Turan ve Temmuz Gürkan Karaca’yı harekete geçirdi. Ankara’da temin ettikleri malzemeleri kolileyen sanatçılar, diğer oyuncu arkadaşlarıyla birlikte yola çıkarak Harran’a geldi. Oyuncular, giyim eşyası, ayakkabı ve kırtasiyeden oluşan yardım malzemesini Harran Süleymanşah İmam Hatip Okulunda öğrenim gören dar gelirli 120 öğrenciye dağıttı. 
OKULDA BAYRAM HAVASI ESTİ
Sanatçıların bu duyarlılığı okulda bayram havası estirdi. Öğrenciler her zaman dizilerde izledikleri sevdikleri oyuncuları bir anda karşılarında görmekten mutlu olurken, okul idareci ve öğretmenler de sanatçılara teşekkür etti. Okul müdürü Serpil Geyik ile yardım çağrısını yapan fen bilgisi öğretmeni Burcu Özkan, “Yaptığımız çağrıya çok severek izlediğimiz sanatçıların yanıt vermesi bizi çok mutlu etti. Kendilerine duyarlılıkları ve yardımseverlikleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dediler. 
DUYARSIZ KALAMAZDIK
Ankara’dan yükledikleri yardım malzemesini Harran’a kadar getirip dağıtan oyuncular ise “Burcu öğretmenin çağrısı bizi çok etkiledi. Bu çağrıya duyarsız kalamazdık. Ülkemizin her tarafı bizim için aynı. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bir kısmının da olsa eğitimlerine ve yaşamlarına olumlu katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize” diye konuştular. 
Engin Turan ve Temmuz Gürkan Karaca ile diğer oyuncular, yardım dağıtımı sonrası öğrencilerle birlikte bol bol sohbet ettiler ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER