DGS Sonuçları Açıklandı!

Öğrenciler DGS aracılığı ile önlisans öğrenimlerini lisans seviyesine tamamlayabiliyorlar. DGS geçtiğimiz ay düzenlendi ve ÖSYM'nin verdiği tarihe göre sonuçlar bugün açıklandı. DGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyordu ancak sonuçlar 14:30 dolaylarında ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden yayınlandı. İşte DGS sonuçlarına dair merak edilen ayrıntılar...

DGS Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını açıklayacağı tarihi duyurdu ve gözler bugün açıklanacak olan DGS sonuçlarına çevrildi. Üniversitelerin önlisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların katıldığı DGS’de soru ve cevaplar açıklandı, şimdi sıra sınav sonuçlarında. DGS sınav sonuçları açıklandı, sınav sonuçlarını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

DGS Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÖSYM’nin hazırladığı tüm sınavlarda olduğu gibi DGS sınavı da ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklanacak. DGS sonuçlarına adaylar sonuc.osym.gov.tr sitesi üzerinden erişecek. Sonuçları sorgulamak için TC kimlik numaralarını ve aday işlemleri sistemi şifrelerini girmeleri gerekecek.

SÖZCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER