Coşkun: “Darbe hukukunun izleri silinmeli”

Türkiye genelinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı tamamlandı. Şanlıurfa’da da 24 bin 500 öğretmen ile 63 bin öğrenci tatile girdi.

Coşkun: “Darbe hukukunun izleri silinmeli”
 Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Şanlıurfa’da da öğrenciler karne aldı, okullar tatile girdi. Bu kapsamda Şanlıurfa’da 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Öğrenciler tatile girerken, Eğitim Sendikalarından yılın değerlendirmesi geldi. Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yaptığı basın açıklamasında, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Coşkun, eğitime istenilen değerin verilmesi için bütün taleplerin yerine getirilmesini isteyerek, “Yeni Anayasa ve müfredat değişikliğine öncelik verilmelidir. Darbe hukukuna ilişkin bütün izler silinmelidir. Kılık kıyafet dayatması ve sendikal hak ihlalleri sona erdirilmelidir. Öğretmen atamaları, ihtiyaç kalmayacak şekilde yapılmalıdır. Şura kararları uygulanmalıdır. Ek ders esaslarındaki eşitsizlik giderilmeli, ders ücretleri artırılmalıdır” dedi.

Eğitime daha fazla destek verilmesi amacıyla bu taleplerini sıralayan Coşkun, karne alan öğrencileri de tebrik ederek, iyi bir tatil geçirmelerini diledi. Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER