Burs sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 2015 – 2016 Öğretim yılında yüksek öğretim gören öğrenciler için burs ve öğrenim kredisi sonuçları bugün açıklandı.

Burs sonuçları açıklandı

2015–2016 öğretim yılı yurt içinde okuyan Önlisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri için burs ve öğrenim kredisi sonuçları bugün açıklandı. Öğrenciler  //kyknet.gsb.gov.tr/  adresinden burs sonuçlarına ulaşabilecek.

Yapılan başvurularda şehit ailelerine, gazi çocuklarına, Sağlık Kurulu Raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrencilere, anne ve babası vefat etmiş öğrencilere, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlara, milli Sporcu Belgesi olan öğrencilere, terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve anne ve babası ölenlerin çocuklarına ve 2015-2016 öğretim yılında Ölçme, Seçme ve  Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’ e giren öğrencilere öncelik verildiği bildirildi.

Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER