DÜNYAMIZ KÜRESEL MÜCADELE İLE KARŞI KARŞIYA

Malumunuz ülkemiz Türkiye yılda 4 mevsimi yani İlkbahar, Yaz, Sonbahar, kış mevsimleri her yıl düzenli bir şekilde geçiriyor.

İlkbahar geçti, yaz geçti, sonbahar geçti, kış geçti ve tekrardan ilkbahar mevsimine geldi. 4 mevsim her yıl düzenli bir şekilde ilerliyor. Şuan ki yer aldığımız ilkbahar mevsimi çok şükür kavurucu sıcaklarda geçmiyor, çok soğukta geçmiyor her şey çok güzel de her yıl 4 mevsim yaşadığımız mevsimler ileri zamanlar, yani ileriki günümüze bakılınca kavurucu sıcaklar geliyor. Yaz mevsimine gelmeden yaz mevsiminin kavurucu sıcaklığını yaşayacağız.

Ülkemizi hatta dünyamız genel olarak büyük bir tehlikenin içinde. Bu tehlike nedir dünyayı tehlikeye sokan durum nedir, nereden çıktı bu tehlike?

Araştırdığım bir kaynakta; “Bilim adamları, insanlık tarihinin gittikçe, eğitim ve doğal afetler arasında bir yarışa dönüştüğünü bildirmektedir. Bu uyarı, eğitim ve bilgi ile bu afetin önüne geçilebileceği mesajını vermektedir. Bu mesaj “EKOLOJİK bilgi ve düşüncelerin derinleştirilmesi, doğayı korumanın en önemli koşullarından biridir” özdeyişinde ifadesini bulmuştur. Bu mesaj ve buna açıklık getiren özdeyiş, yol gösterici temel ilke ve fikirler olarak kabul edilerek, canlı ve cansız varlıkların geleceği için potansiyel tehlikelerle dolu söz konusu bu süreç ve sonuçları konusunda temel bilgilerin verilmesinde yarar görülmüştür.”

Küresel Isınmanın Yaşanmasıyla Çıkacak Sorunlar

Kuzey Kutbundaki kalın buz kütlerin Erimesi, eriyecek kalın buz kütleri ile ortaya çıkacak kasırga ve tayfunlar, kasırga ve tayfunlarla birlikte gelecek olan sel ve taşkınlar ölümlü yararlanmalı maddi manevi hasarlar ve son olarak söz bittiği yer kuraklık!

Peki, Küresel Mücadele İçin Neler Yapılmalı

1.Uluslararası Önlemler, .2.Ulusal Önlemler, 3.Kişisel ve Kurumsal Önlemler halkı vatandaşı küresel mücadele hakkında bilgilendirme yapıp küresel mücadele mücadele etmeliyiz.

YORUM EKLE