Rusya'da Bir Patlama Daha Oldu

Rusya'nın güneyindeki Rostov'da bir okulun yakınlarında el feneri şeklinde gizlenmiş bomba bir Rus vatandaşının elinde patladı. Patlamanın etkisiyle parmaklarını kaybetti, vücudunda yaralar oluştu.

Rusya'da Bir Patlama Daha Oldu

Rusya'nın Ukrayna sınırına yakın bir bölgede bulunan şehirlerinden Rostov-na-Donu'da bir patlama meydana geldi. Olay Moskova saatine göre saat 7'de meydana geldi. Patlamada bir kişi yaralandı.

BOMBA EL FENERİ ŞEKLİNDE GİZLENDİ

Rusya Milli Güvenlik'in basın servisine göre, patlayan bomba el feneri şeklinde gizlenmişti. Yapılan açıklamada, "Evsiz bir adam sabah saatlerinde bir paket buldu ve içini kontrol etmek istedi. Paketin içinde el fenerini gördü" denildi.

ADAMIN ELİNDE PATLADI

Adamın feneri açmaya çalıştığında bombanın elinde patladığı öğrenildi. Patlama nedeniyle parmaklarını kaybeden adamın vücudunda da yaralar meydana geldi.

OKUL YAKINDA GERÇEKLEŞTİ

TASS haber ajansı, ilk belirlemelere göre 1 kişinin yaralandığı patlamanın bir okulun yakınlarında gerçekleştiğini duyurdu.

OKUL TAHLİYE EDİLDİ

Olay sonrası okul tatil edildi ve öğrenciler evlerine gönderildi. Patlamanın nedeni ise henüz bilinmiyor.

ALAN KAPATILDI, POLİSLER OLAY YERİNDE

Edinilen ilk bilgilere göre, alan polisler tarafından kapatıldı. Polisler olay yerinde çalışıyor. 
PATLAMADA 14 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Rusya, Pazartesi günü St. Petersburg'da gerçekleşen patlamayla sarsılmıştı. St. Petersburg metrosuna düzenlenen intihar saldırında 14 kişi hayatını kaybetmiş, 50'ye yakın kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER