Havaalanında Silah Sesleri!

Paris'te Orly Havaalanı'nda görevli askerlerden birinin silahını almaya çalışan bir kişi vuruldu. Paris'in Kuzeyi'nde yol kontrolü yapan polislere de saldırı düzenlendi.

Havaalanında Silah Sesleri!

Paris'te Orly Havalimanı'nda silah sesleri duyuldu. Bir askerin silahını alarak kaçmaya çalışan şüpheli vuruldu. Havalimanı tahliye edildi. Havalimanındaki olayın şokunu yaşayan Fransa'dan ikinci saldırı haberi geldi. Paris'in Kuzeyi'nde yol kontrolü yapan polislere de saldırı düzenlendi.

ASKERİN SİLAHINI ALMAYA ÇALIŞTI, VURULDU

Fransa'nın başkenti Paris Orly havalimanında nöbet tutmakta olan bir askerin silahını alarak havalimanının içindeki bir dükkana sığınan saldırgan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

HAVALİMANI TAHLİYE EDİLDİ

Emniyet güçleri Orly Havalimanı'nını boşalttı ve giriş çıkışları yasakladı.

Fransa Ulusal Polisi Twitter hesabından havalimanında polis operasyonunu doğrularken, vatandaşlardan yetkililerden gelecek uyarılara uymalarını istedi.


Fransa İçişleri Bakanlığı askerin silahını almaya çalışan şüphelinin öldürüldüğünü doğruladı.

UÇUŞ KALKIŞLAR DURDU

Havalimanında uçak iniş kalkışları durduruldu. Gelen uçaklar başka havaalanlarına yönlendirildi. Civardaki dükkanların boşaltıldığı bildirildi.

Havalimanı didik didik aranıyor. Olayın terörist bir saldırı olup olmadığı ya da saldırganın öldürülüp öldürülmediği konusunda henüz bilgi bulunmuyor.


İKİNCİ SALDIRI HABERİ GELDİ

Öte yandan, yine başkent Paris'te, yol kontrolü sırasında bir polise ateş açıldığı açıklandı.

Polisin saldırıdan yaralı kurtulduğu belirtiliyor.


DAHA ÖNCE DE MÜZEDE YAŞANMIŞTI

Bomba imha ekiplerinin de Paris'in güneyinde yer alan havalimanında olduğu belirtildi. Geçtiğimiz ay Paris'te bulunan Louvre Müzesi'ne bıçağıyla girmeye çalışan bir kişi askerler tarafından vurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER