Belediye başkanı istedi Erdoğan posteri indirildi

Hollanda’nın Rotterdam kentinde polisin Pazar gecesi bir binanın dış cephesinde asılmış büyük boyuttaki Cumhurbaşkanı Erdoğan posterlerini indirdiği bildirildi.

Belediye başkanı istedi Erdoğan posteri indirildi

Türkiye’nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın sınır dışı edilmesi üzerine büyük kriz yaşadığı Hollanda’nın Rotterdam kentinde polisin Pazar gecesi bir binanın dış cephesinde asılmış büyük boyuttaki Cumhurbaşkanı Erdoğan posterlerini indirdiği bildirildi.

NL Times’a göre, Rotterdam’da polis, pazar gecesi kentin Feijenoord mahallesinde bulunan bir binanın dış cephesine konulan Cumhurbaşkanı Erdoğan posterlerini kaldırdı. Polis sözcüsü de posterlerin Belediye Başkanı Ahmet Aboutaleb’in isteği üzerine ve “kamu düzeni için sorun yaratabileceği” bilgilerinin alınmasından sonra indirildiğini savundu.

Haberde Hollanda medyasına konuşan polis sözcüsünün polis, asılan posterlerin destekçiler ile muhalifler arasında gerilime yol açtığı ve bölge sakinlerini riske soktuğu yönünde yeni bir bilgi aldığında belediye başkanı, polis ve savcının posterlerin derhal kaldırılmasına karar verdiğini belirtti.

Bu arada, sözcü, posterlerin “dikkatle indirilip muntazam biçimde katlandığını” vurgularken posterlerin binadan “koparılmadığını ve parçalanmadığını” da savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER