Dijital Baskı Tarihi

Birçok sanatçı bir fare yerine kullanarak dijital resimler oluşturmak için grafik tablet kullanmayı tercih ediyor. İlk grafik işleme programı defter olarak adlandırıldı . Ivan Sutherland Tarafından 1963 yılında düzenlendi, Eskiz kullanıcı nesneleri işlemek için izin verilen bir CRT ( katot ışın tüpü ). Defteri sonunda 1968 yılında KASE proje üzerinde çalışmaları için Rand Tablet yaratılmasına yol açtı , ve ilk tablet oluşturuldu. ID (akıllı digitizer) ve BitPad gibi diğer erken tablet veya digitizer, ticari olarak başarılı ve CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) programlarında kullanılan. Modern tablet dijital ressamların tercih edilen araçlarıdır. WACOM 4 ila 12 "x 6" tüm yol boyutu "x 19" değişir ve bir inç kalınlığında daha az olabilir tabletlerde sektör lideridir. Grafik tablet Diğer markalar Aiptek, Monoprice, Hanvon, Genius, Adesso, Güven, Manhattan, Vistablet, DigiPro, vb. Bütün bu grafik tablet böylece, bir fare temel işlevleri var onlar grafik editörleri değil, aynı zamanda bir fare için bir yedek olarak değil, bir fare olarak kullanılan ve hemen hemen tüm Windows ve Macintosh yazılımı ile uyumlu olabilir.

Dijital Tekniği

Dijital boyama diğer biçimleri farklıdır dijital sanatında sanatçı doğrudan bilgisayarda dijital resim oluşturmak için boyama teknikleri kullanır. Tüm dijital boyama programları çeşitli fırçaları ve boya etkileri ile fiziksel ortam kullanımını taklit deneyebilir. Dijital yağlar, akrilik, pastel, karakalem, kalem ve bu airbrushing hatta medya gibi geleneksel tarzda temsil tarz fırçalar birçok programlarına dahil. En gerçekçi efektler tasvir ile dijital boya her türlü özgü bazı etkileri bu ortamda sağlayabilir. Dijital resim programları, kullanıcıların doku bir arada kullanarak kendi fırça stili oluşturabilirsiniz. Bu yetenek geleneksel ve dijital resim arasındaki boşluğu çok önemlidir. Dijital boya üretim sanatı daha çok büyür. Bu en çok film, televizyon ve video oyunları için kavramsal tasarım kullanılır. Dijital boyama yazılımı Corel Painter ,Adobe Photoshop , ArtRage , GIMP , Krita ve OpenCanvas fiziksel bir ressam için sanatçılar benzer bir ortam vermek: bir tuval, boyama araçları paletleri karıştırma ve renk seçenekleri çok sayıda. Dijital resim hem avantajları ve dezavantajları vardır. Dijital boyama sanatçı organize, karışıklık-ortamda çalışma kolaylığı sağlar, bazı her zaman elinde bir fiziksel fırça tutan bir sanatçı için daha fazla kontrol sağlayamayabilir.. Bazı sanatçılar gibi her fiziksel yapılan nesneye özgü karakter gibi dijital boyama eksik bir şey, var olduğuna inanıyorum. Birçok sanatçı yazılan bloglar ve dijital oluşturulan iş ve geleneksel olarak oluşturulan sanat arasındaki çeşitli farklılıkları

Dijital Boyama (Digital Paint Brush yada İllüstrasyon)
Dijital boyama gibi geleneksel boyama teknikleri hızla yükselen bir sanat formudur. Suluboya , yağlar , koyu renk boya , vb ile dijital araçları kullanılarak uygulanır bilgisayar ve yazılım büyük miktarda sanal bir tuval ve boya kutusu sunan bir grafik programı fırçalar, renkler ve diğer malzemeleri. Kutusu bilgisayarın dışında mevcut değildir, ve dijital sanat bir differt görünüm vermek ve geleneksel şekilde yapılan bir resimden hissettiğiniz birçok araçları içerir.

Şuan Günümüz Teknoloji Sayesinde Bir Çok Sanatçımız Ressamımız "El Emeği göz Nuru" Tablolardan Ziyade Böyle Bu Şekilde Daha Çok Dijital Baskıyı Tercih Ediyorlar Oysaki Her "Daim Emeğin Olduğu Her işin Bir kıymeti Vardır" Emeklerin Yok Olma'ması Dileğiyle sizleri Saygı ve Sevgiyle Selamlıyorum.

YORUM EKLE