Urfa’dan İstanbul’a Seçim Seferberliği

Şanlıurfalı vatandaşlar İstanbul'da yaşayan hemşehrilerini ve yakınlarını arayarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'a destek olmak ve oy istemek için ‘’Amanat’’ isimli bir kısa film çektiler.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlık seçiminin iptal edilmesinin ardından 23 Haziran’da tekrardan yapılacak olan seçim için adayların çalışmaları sürerken bir destekte Urfalılardan geldi. Yapılacak seçim için televizyon programcısı, Şair Kadir Yeşil’in senaryosunu, kurgusunu ve yapımcılığını yaptığı ‘’AMANAT’’ adlı kısa filmde Urfalı vatandaşlar İstanbul’da yaşayan hemşerilerini ve yakınlarını arayarak Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy vermelerini istediler.

Videonun başında Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının yer aldığı görüntülerde Urfa’nın belli yerlerinde yaşayan vatandaşlar Arapça Türkçe ve Kürtçe İstanbul’da yaşayan yakınlarıyla konuşarak ‘’İstanbul Binali Yıldırım’a, Binali Yıldırım sana emanet’’ diyerek oy vermelerini istediler. Videonun sonunda ise Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım’ın Şanlıurfa’ya yaptığı ziyaret ile ilgili görüntüler verilirken Yıldırım’ın ‘’Emanetiniz başım gözüm üstüne hiç merak etmeyin, İstanbul bize emanet bizde Allah’a emanetiz’’ dedi.

‘’AMANAT’’ isimli filmde, Akçakale'den tiyatrocu öğretmen Hayati Yıldık ve Ömer Yılmaztekin başta olmak üzere İstanbul ve Şanlıurfa AK Parti kadın ve gençlik kolları ile gönüllü oyuncular rol aldı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Edesaa
Edesaa - 6 ay Önce

Bizde İstanbuldaki akrabalarımızı arıyoruz biz yanıldık siz yanılmayın özellikle Eyyübiye Belediyesi ismi var kendisi yok Büyükşehir Belediyesi hele 31 marttan sonra resmen kayıp istanbuldaki akrabaları için oy isteyenler de sadece belediye başkanlarının ve encümenlerin referansla işe koyduğu şahıslardır

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

memleketin bir dünya sorunu sıkıntısı dururken vaktinizi İstanbula ayırmanız ne kadar mantıklı? Ayrıca daha yaratıcı bir film beklenemezdi ancak bu kadar yapmacık olabilirdi.Kolay gelsin

Mehmet
Mehmet @Ahmet - 6 ay Önce

Herşey Çok Güzel Olacak

vedat
vedat - 6 ay Önce

yav gelin otogar kavşağı için seferber olun. İstanbul seçimi neyinize, urfayı hallettiler...

yaprak yaprak
yaprak yaprak - 6 ay Önce

önce kendi derdinize bakın ssk kavşagı otogar kavşagı hastahenlerdki reziliklerre bakın amanatlar

Uyanalım
Uyanalım - 6 ay Önce

Bir insan anca bu kadar ahmak olur urfanın Bi dünya sıkıntısı varken istanbuldan bize ne Allah akıl fikir versin

yeterrr
yeterrr - 6 ay Önce

Bu memleketin sıkıntıları bitti kaldı ist yaw valla ne zaman aklımız başımıza gelecek

e y
e y - 6 ay Önce

inşAllah imamoğlu kazanır

YALAN DÜNYA
YALAN DÜNYA - 6 ay Önce

PARA PARA PARA VARLIĞIN BİR DERT YOKLUĞUN GEREKİRSE İFTİRA....


SIRADAKİ HABER