Türklere Yasak Deyin Gerisini Onlara Bırakın!

Cumhurbaşkanlığı kararıyla özel araçlarda sigara içenlere para cezası uygulaması başladı. Birçok ilde gerçekleştirilen denetimlerde onlarca sürücüye ceza kesilirken yasak dinlemeyen vatandaşlar ise kendilerince icatlar geliştirdiler.

Türkiye'de birçok il ve ilçede 'Dumansız araç uygulaması' kapsamında araç içerisinde sigara içen sürücü ve yolculara para cezası uygulanıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan New York’a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunmuştu. Otomobillerde sigara içilmesine değinen Erdoğan, "Yazılı kayda girmek suretiyle artık araçlarda şoför de sigara içemeyecek. Arkada oturan vatandaşlar da sigara içemeyecek" diye konuşmuştu. Nargilenin sigaradan daha zararlı olduğunu belirten Erdoğan bu konuda da yeni düzenlemelerin getirileceğini duyurmuştu. Erdoğan, elektronik sigaraların ülkeye girişinin de yasaklanacağını belirtmişti.

Yasak üzerine sigara tirkakileri araçta sigara içmekten vazgeçemeyince kendilerince icatlar çıkardılar. Sosyal medyada bir çok farklı sigara içme tekniği üreten vatandaşlar şaşırttı. Son olarak sosyal medya üzerinden bir video paylaşan bir vatandaş araçtan sışarıya doğru bağlattığı hortum ile sigara içme tekniğini geliştirdi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER