GAP Gazeteciler Birliği yönetimine 3 Urfalı

GAP Gazeteciler Birliği beşinci genel kurulunu yaptı. Yapılan genel kurul sonrasında Urfa’dan üç isim yönetime girdi.

GAP Gazeteciler Birliği yönetimine 3 Urfalı

GAP Gazeteciler Birliğinin dernek binasında yaptığı genel kurul sonrasında Başkan Zeynel Abidin Kıymaz güven tazeledi. Yapılan genel kurul sonrasında eski yönetimde bulunan Saim Ayhan'ın ardından, Urfanatik Gazetesi İmtiyaz sahibi Tahir Gülebak ve Yeni Urfa Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Canbek yeni yönetimde yerlerini aldı.

Kongre sonrasında konuşan Başkan Kıymaz; "Bunlar arasında sonuca ulaştıklarımızda oldu hala çözüm bekleyenlerde var. Gazetecilerin yıpranma paylarının tekrar alınmasında mücadelemiz Türkiye’de meslektaşlarımız tarafından takdir gördü" dedi.

Son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan gazetecilere yönelik saldırılara da dikkat çeken Kıymaz, gazetecilerin can güvenliğinin bir an önce sağlanmasını isteyerek, "Son zamanlarda Gaziantep’te ve Şanlıurfa’da Suriyeli gazeteciler sokak ortasında öldürülüyor. Mardin Midyat'ta gazeteciler saldırıya uğrayarak linç edilmek isteniyor. Gaziantep’te gazeteciler dövülüp, bıçaklanıyor. Tüm bu olaylar artık bizleri endişelendirmeye başladı. Gazetecilerin can güvenliğinin sağlanamadığı bir ortamda demokrasi de tartışılır hale gelir. Yetkililer bir an önce meslektaşlarımızın can güvenliğini sağlamalı ve sorumluları yakalayarak yargıya teslim etmeli" diye konuştu.

GAP Gazeteciler Birliği’nin tek liste ile yapılan genel kurulunda işbaşı yapan yeni yönetim kendi arasında görev bölümü gerçekleştirdi.

Zeynel Abidin Kıymaz'ın yeniden başkan olduğu birliğin başkan vekili Hamit Özpolat, başkan yardımcıları Mehmet Çelik, Latif Şimşek, Mehmet Taş, Hanifi Kılıç ve İsmail Türk olurken, genel sekreter Fahrettin Çelik, muhasip Metin Harıkçı, yönetim kurulu üyeleri ise Tahir Gülebak, Saim Ayhan, Mehmet Canbek, Mehmet Ali Dağ, Baykan Sarıkaya, Bülent Toplu, Kemal Kutlu ve Rıfat Karaduman'dan oluştu.


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER