Ehliyet ve Pasaportta Yeni Dönem...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni kimlik kartları ile ilgili "Yeni kimliklerin teslimini artık 5 artı 2 güne indirdik. Beş gün şehir içleri, merkezde iki  günde, kırsal ve köylerde toplam 6-7 gün içinde müracaat ettikten sonra verilebiliyor." diye ifade ederken ehliyet ve paportlarla ilgili de "Ehliyetlerde, pasaportlarda da inşallah aynı anlayış gelecek. Ne zaman başlar? Biz 2018'in Mart'ı gibi diyoruz" dedi.

Ehliyet ve Pasaportta Yeni Dönem...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı AA Editör Masası'nda konuştu.

Soylu ehliyet ve pasaportlarla ilgili yaptığı açıklamada " Şu ana kadar 11 milyon 238 bin yeni kimlik kartı verildi. Yaklaşık 20 tanesinde hata çıktı. Yeni kimlik kartları ilk başta 2-2,5 ayda gidiyordu. Şimdi artık 5 artı 2 güne indirdik. Beş gün şehir içleri, merkezde iki  günde, kırsal ve köylerde toplam 6-7 gün içinde müracaat ettikten sonra verilebiliyor. Ehliyetlerde, pasaportlarda da inşallah aynı anlayış gelecek. Ne zaman başlar? Biz 2018'in Mart'ı gibi diyoruz. Bu arada trafik tescilleri de noterlere vereceğiz. Yapabilirsek daha önce yapacağız ama bütün hazırlıklarımızı 2018'in Mart'ı için yapmıştık ama öne çekebilirsek bir şekilde çekmeye çalışıyoruz." dedi.

MİLLİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 2 yıl Önce

Ehliyet ve pasaportların verilmesi Ocak-2018 Tarihinden itibaren İl Nüfus Müdürlüklerince verilecek...Şanlıurfa da da halen Hükumet Konağında bulunan İl Nüfus Müdürlüğünce verilecek...Allah Devletimize-hükumetimize güç kuvvet versin...Vatandaşı için hizmet vermeye devam ediyor...

SIRADAKİ HABER